Stany Zjednoczone i Wielka Brytania rozważają nałożenie nowych sankcji gospodarczych na Syrię i Rosję.Terroryści mają za to internet,konta,połączenia satelitarne-komunikacyjne.


Rozpatrujemy dodatkowe sankcje i chcemy, żeby nasze stanowisko było bardzo jasne. Prezydent USA (Barack) Obama nie wykluczył żadnej możliwości – powiedział Kerry.

Sekretarz stanu USA wypowiadał się po zakończeniu wielostronnego spotkania w sprawie uregulowania konfliktu w Syrii. Poza ministrami z USA i Wielkiej Brytanii wzięli w nim udział przedstawiciele Francji, Niemiec, Włoch, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Turcji, Jordanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także Unii Europejskiej. Kerry podkreślił, że w Syrii codziennie dochodzi do zbrodni przeciwko ludzkości. Uznał za nie bombardowanie cywilnej ludności w Aleppo, drugim co wielkości mieście Syrii, gdzie część dzielnic jest kontrolowana przez rebeliantów wrogich wobec prezydenta Syrii Baszara al-Asada.

– Dyskutujemy o wszelkich mechanizmach, jakie mamy do dyspozycji, ale nie widzę nigdzie w Europie wielkiej ochoty wyruszenia na wojnę – powiedział. – Nie sądzę, by parlamenty europejskich krajów były gotowe na wypowiedzenie wojny. Johnson powiedział, że podczas spotkania zaproponowano liczne rozwiązania, w tym „dodatkowe środki przeciwko reżimowi i tym, którzy go wspierają”. – Te środki uderzą w sprawców zbrodni – ostrzegł. Do Rosji apelował, by okazała litość mieszkańcom Aleppo.

Dlaczego ISIS ma  połączenia telefoniczne,komunikacyjne,serwery,komputery,które nie są zabezpieczone?

We wrześniu krótko po załamaniu się tygodniowego zawieszenia broni armia syryjska, wspierana przez szyickie milicje i rosyjskie lotnictwo, rozpoczęła nową ofensywę w celu odbicia wschodnich dzielnic Aleppo z rąk zbrojnej opozycji. Nowy etap działań objął jedne z najcięższych bombardowań tego miasta w ponadpięcioletniej historii syryjskiego konfliktu. Zniszczono m.in. największy szpital w części miasta zajmowanej przez rebeliantów.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Stany Zjednoczone i Wielka Brytania rozważają nałożenie nowych sankcji gospodarczych na Syrię i Rosję.Terroryści mają za to internet,konta,połączenia satelitarne-komunikacyjne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s