Nowa Ewangelizacja – Lesbijskie judeochrześcijańskie zakonnice biorą ślub


Papież Franciszek jest zasmucony wiadomością, że dwie lesbijskie zakonnice zawarły małżeństwo w cywilnej ceremonii we Włoszech, ujawnia watykański oficjel.

a00

– We Włoszech dwie byłe zakonnice zawarły ze sobą małżeństwo w cywilnej ceremonii zeszłego miesiąca.

– Papież Franciszek był zasmucony tą wiadomością, ujawnił watykański oficjel.

– Arcybiskup Angelo Becciu powiedział, że papież, 79 lat, był najwyraźniej zdenerwowany.

– Siostra Federica i siostra Isabel powiedziały, że natchnął je papież.  

Papież Franciszek był „zasmucony” kiedy dowiedział się, że dwie byłe zakonnice zawarły ze sobą małżeństwo w utajnionej cywilnej ceremonii we Włoszech, ujawnił watykański oficjel. Kobiety, znane jako siostra Federica i siostra Isabel, zawarły małżeństwo w Pinerolo, blisko Turynu, w dniu 28 września, po tym jak zakochały się w sobie podczas pobytu na misji w Afryce Zachodniej.

Wtedy to ujawniły one, że zdecydowały się iść za głosem serca po usłyszeniu komentarza papieża z 2013 roku odnośnie homoseksualistów kiedy to papież wypowiedział słynne słowa: „A kimże ja jestem żeby osądzać?”. Ale będąc dalekim od satysfakcji z powodu tego związku watykański podsekretarz stanu, arcybiskup Angelo Becciu, powiedział, że papież, 79 lat, był wyraźnie zdenerwowany.

a6

a0

Papież Franciszek jest „zasmucony” wiadomością, że dwie lesbijskie zakonnice zawarły małżeństwo w cywilnej ceremonii we Włoszech, ujawnia watykański oficjel.

„Ile było smutku na twarzy papieża kiedy przeczytałem mu wiadomość o dwóch poślubionych sobie zakonnicach”, napisał Becciu na Twitterze w piątek.

Podczas wywiadu udzielonego gazecie „La Republicca”, Federica z Włoch, 44 lata, i Isabel z Południowej Afryki, 40 lat, oświadczyły, że ich miłość jest „darem Boga”. Powiedziały, że po prostu, nie chcą razem mieszkać w klasztorze i utrzymywać swoje stosunki w tajemnicy bo byłby to „fałsz”. Para ujawniła, że zdecydowały się one postępować zgodnie z uczuciami kiedy papież Franciszek zachęcił katolików żeby nie osądzali innych.

Podczas wywiadu udzielonego w 2013 roku ten przywódca religijny powiedział: „Jeżeli człowiek jest gejem i szuka Pana i ma dobrą wolę to kimże więc jestem żeby ich osądzać?”. Obie zakonnice powiedziały, że: „To zdanie otworzyło nasze serca”.

Skorzystały one z prawa uchwalonego w tym roku, które oferuje homoseksualnym parom legalne uznanie we Włoszech, w jednym z ostatnich krajów na Zachodzie, który to uczynił. W ubieglym tygodniu papież Franciszek powiedział, że wszyscy transseksualiści i homoseksualiści powinni być „powitani z otwartymi ramionami” w Kościele Katolickim.

Powiedział on, że Jezus nigdy nie odwróciłby się od transseksualistów i ujawnił, że posługiwał homoseksualistom jako ksiądz, biskup i teraz papież.

„Kiedy człowiek przychodzi do Jezusa to Jezus, z pewnością nie powie: „Odejdź ponieważ jesteś homoseksualistą” ” – stwierdził ten przywódca religijny.

„Każdy przypadek trzeba przyjąć z miłością, towarzyszyć mu, wniknąć, dostrzec i zintegrować. To jest to co zrobiłby dzisiaj Jezus” – dodał Franciszek.

a

Finita la commedia

Za: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3831044/Pope-Francis-saddened-learn-two-lesbian-nuns-married.html

Data publikacji: 10.10.2016

Opracowanie GREGORIUS

Wolna Polska – Wiadomości Wolna Polska – Wiadomości – Informacje Świat Polska

Source: Nowa Ewangelizacja – Lesbijskie judeochrześcijańskie zakonnice biorą ślub

Reklamy