Masoneria i komunizm: „Zwyciężyliśmy na II Soborze Watykańskim”


„Za 100 lat… biskupi i księża będą uważać, że maszerują za sztandarem kluczy Piotrowych, kiedy faktycznie będą szli za naszym sztandarem… Reformy dokonają się w imię posłuszeństwa”. (Alta Vendita / dokument masoński)

a

Razem z modernistami, masoni i komuniści cieszyli się z rezultatów soboru. Tak jak oczekiwali autorzy Stałej instrukcji Alta Vendita, tak jak oczekiwali komunistyczni infiltratorzy o których mówiła Bella Dodd, pojęcia o liberalnej kulturze w końcu zdobyło zwolenników wśród głównych graczy w katolickiej hierarchii. Masoni i komuniści świętowali dokonany przez sobór zdumiewający  zwrot wydarzeń. Cieszą się, że katolicy wreszcie „zobaczyli światło„, i że Kościół sankcjonował wiele z ich masońskich zasad.

Na przykład Yves Marsaudon ze szkockiego rytu, w książce Ekumenizm oczami tradycyjnego masona [Ecumenism Viewed by a Traditional Freemason] chwalił przyjęty przez II SW ekumenizm. Powiedział: „Katolikom… nie wolno zapominać, że wszystkie drogi prowadzą do Boga. I oni będą musieli zaakceptować to, że ten odważny pomysł wolnomyślicielstwa, który możemy naprawdę nazwać rewolucją, wylewający się z naszych masońskich lóż, wspaniale poszerzył się nad kopułą św. Piotra”.

Yves Marsaudon

Yves Marsaudon

Yves Marsaudon z zachwytem dodał: „Można powiedzieć, że ekumenizm jest prawowitym synem masonerii”.

Posoborowy duch zwątpienia i rewolucji oczywiście rozgrzał serce francuskiego masona Jacquesa Mitteranda, który z uznaniem napisał:

Coś się zmieniło w Kościele, i dawane przez papieża odpowiedzi na najpilniejsze pytania takie jak celibat księży i kontrola urodzeń, gorąco debatuje się w samym Kościele, słowo suwerennego papieża kwestionują biskupi, księża, wierni. Dla masona, człowiek który kwestionuje dogmaty już jest masonem bez fartuszka.

Marcel Prelot, senator regionu Doubs we Francji, prawdopodobnie najbardziej precyzyjnie opisuje to co już miało miejsce. Napisał:

Od półtora wieku walczyliśmy o przewagę w Kościele wprowadzonych przez nas opinii i to nam się nie udało. W końcu nadszedł II SW i odnieśliśmy zwycięstwo. Odtąd propozycje i zasady liberalnego katolicyzmu zostały zdecydowanie i oficjalnie przyjęte przez Kościół.   

L’Unita, oficjalny dziennik Włoskiej Partii Komunistycznej, bezczelnie poradził papieżowi Pawłowi VI w kwestii abpa Marcela Lefebvre, który prowadził tradycjonalistyczną opozycję wobec soborowych liberałów i walczył o soborowe potępienie komunizmu: „Miej świadomość niebezpieczeństwa reprezentowanego przez Lefebvre. I kontynuuj wspaniały ruch podejścia rozpoczętego ekumenizmem na II SW„.

Domagając się równiejszego podziału bogactwa świata, komunista korzysta z obecnego kryzysu ekonomicznego na świecie, żeby przyciągnąć do sfery swoich wpływów nawet te sektory społeczeństwa, które z zasady odrzucają wszelkie formy materializmu i terroryzmu.

– Papież Pius XI, Divini Redemptoris

Franciszek i „ukryta ręka”

Franciszek: „Korzeniem wszelkiego społecznego zła jest brak równości. Świat musi dzielić się bogactwem”

Tak samo radośni z rezultatów soboru byli komuniści. Jak zadeklarowała Włoska Partia Komunistyczna na 11 Kongresie Partii w 1964: „Nadzwyczajne ‚przebudzenie’ soboru, które słusznie porównuje się ze Stanami Generalnymi z 1789, pokazało całemu światu, że stara polityczno-religijna Bastylia jest wstrząśnięta do fundamentów”.

Ostatecznym celem diabolicznego II SW będzie formalne zjednoczenie ludzkości, wszystkich religii, i czy może ktoś wątpić w to widząc ostatnie wychodzące z Rzymu działania? Tak, ten plan realizowano od dawna, a teraz jest tylko kwestią czasu. Katolicy muszą dalej wzajemnie się edukować w tej walce z nową religią i tym szalonym marzeniem o „absolutnej równości”. Mamy Matkę Bożą, Różaniec, Szkaplerz, mamy Sakramenty i Najświętsze Serce Chrystusa, a zatem, WOJNA trwa!

Film – Ks. Hewko: Lider masonów: „Zwyciężyliśmy na II SW” (3 części)

Źródło: http://tradcatknight.blogspot.com/2014/09/freemasonry-communism-we-triumphed-at.html

Tłum. Ola Gordon

Wolna Polska – Wiadomości Wolna Polska – Wiadomości – Informacje Świat Polska

Source: Masoneria i komunizm: „Zwyciężyliśmy na II Soborze Watykańskim”

Reklamy