Wizy z Rosją mogą zaowocować ucieczką Ukraińców z kraju.


Wprowadzenie reżimu wizowego z Rosją może doprowadzić do tego, że Ukraińcy uciekną ze swojego kraju, powiedział wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Aleksiej Makiejew na antenie stacji telewizyjnej ICTV.

Dyplomata wezwał, aby podejść do kwestii wprowadzenia reżimu wizowego z Rosją z praktycznego punktu widzenia, i jasno zrozumieć, jaki jest jego cel. Makiejew przypomniał również, że w dyplomacji istnieje pojęcie „wzajemności”.
Według niego Rosja również może wprowadzić wizy dla obywateli Ukrainy. W tym przypadku miliony Ukraińców będą musiały wrócić do swojego kraju w celu uzyskania wiz pracowniczych, a następnie uzyskać pozwolenie na pracę na terenie Rosji. Jednak ta opcja nie jest jedyna.

„Rosja może także powiedzieć milionom Ukraińców: nie musicie wracać na Ukrainę, przyjmijcie rosyjskie obywatelstwo” — powiedział Makiejew. I wtedy, według jego oceny, Ukraina straci wielu swoich obywateli. W ostatnich dniach ukraińscy urzędnicy aktywnie omawiają wprowadzenie reżimu wizowego z Rosją. Kreml oświadczył, że Moskwa podejmie działania, jeśli Kijów wprowadzi wizy dla Rosjan. W sierpniu o gotowości rozważenia tej kwestii poinformował również szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w odpowiedzi dopuścił przyjęcie decyzji o zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Kijowem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji zwróciło uwagę na fakt, że wskutek wprowadzenia reżimu wizowego ucierpią przede wszystkim obywatele Ukrainy.

Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/201610114039841-ukraina-rosja-wizy/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s