Amerykańska generalicja: Wojna z Rosją będzie szybka, zabójcza i niemal nieunikniona.


Dodają, że będzie „szybki i zabójczy”, a także największy w ciągu ostatnich 60 lat – pisze „The Independent”.

Konflikt zbrojny z Rosją lub Chinami będzie „bardzo śmiercionośny i szybki”, a skala większa niż w jakimkolwiek innym konflikcie w ciągu ostatnich 60 lat. Do takich wniosków doszli amerykańscy generałowie, informuje „The Independent”.

Generał major William Hix twierdzi, że sztuczna inteligencja i zautomatyzowane systemy uzbrojenia przyśpieszą przyszłe konflikty zbrojne. – Szybkość, z którą maszyny mogą podejmować decyzje w odległej przyszłości, rzuci wyzwanie naszym możliwościom sterowania nimi, co będzie wymagać rozwoju nowych relacji między człowiekiem a maszyną – podkreślił generał Hix.

Według niego, osiągnięcia technologiczne Rosji i Chin zmusiły Biały Dom do szykowania się do „działań zbrojnych na taką skalę, z którą siły lądowe Stanów Zjednoczonych nie miały do czynienia od czasów wojny koreańskiej”.

Z kolei zastępca przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów generał Joseph Anderson jest przekonany, że kraje, „zachowujące się agresywnie w zmilitaryzowanej rywalizacji”, stwarzają dla USA zagrożenie egzystencjalne. – O którym kraju można tak powiedzieć? Rosji? – pytał Anderson.

Natomiast szef sztabu wojsk lądowych USA generał Mark Milley twierdzi, że podobna wojna „jest w zasadzie gwarantowana”. Jak dodał, przeciwnicy Stanów Zjednoczonych mogą położyć kres amerykańskiej przewadze w powietrzu oraz uniemożliwić dotarcie siłom morskim na pole walki. Dlatego siły lądowe muszą tworzyć warunki dla marynarki i lotnictwa.

Ponadto muszą być przygotowane do prowadzenia działań zbrojnych w przestrzeni cybernetycznej oraz bez użycia łączności satelitarnej i systemów nawigacji, do których tak przywykły.

Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201610084025168-rosja-usa-chiny-wojna/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s