32 byłych pseudo malowanych działaczy napisało do Prezydenta Andrzeja Dudy list…


32 byłych działaczy napisało do prezydenta Andrzeja Dudy list, w którym zarzucają głowie państwa ideowy nawrót do czasów sprzed 1989 r. „Retoryka i działania obozu rządzącego to naśladowanie komunistycznych władców” – czytamy. Pismo podpisali m.in. Władysław Frasyniuk, Henryk Wujec, czy Jan Rulewski. Opozycja atakująca prezydenta doczekała się odpowiedzi. „Ze zdziwieniem i oburzeniem przeczytaliśmy List otwarty działaczy „Solidarności” i podziemia lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych do Prezydenta Andrzeja Dudy. Napisany językiem agresywnym i obraźliwym, nie tylko nie łagodzi języka debaty publicznej, ale tę agresję w sposób oczywisty eskaluje” – podkreślają sygnatariusze listu.

Odpowiedź na list byłych opozycjonistów do Prezydenta RP

Ze zdziwieniem i oburzeniem przeczytaliśmy List otwarty działaczy „Solidarności” i podziemia lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych do Prezydenta Andrzeja Dudy. Napisany językiem agresywnym i obraźliwym, nie tylko nie łagodzi języka debaty publicznej, ale tę agresję w sposób oczywisty eskaluje. Nie zamierzamy odpowiadać w podobnym tonie. Zarzuty postawione w tym liście fałszują obraz rzeczywistości, są w znakomitej większości albo niesprawiedliwe, albo kłamliwe.

Nasza Ojczyzna w niczym nie przypomina dziś PRL-u z którym tak jak Wy walczyliśmy i płaciliśmy utratą zdrowia i więzieniem!

Demokracja i wolność słowa nie były i nie są w Polsce zagrożone! Należy raczej ubolewać nad nadużywaniem wolności słowa i brakiem odpowiedzialności za nie.
Zmiany, jakie dokonują się w Polsce w wyniku demokratycznych wyborów roku 2015, dobrze służą Polsce i Polakom. Rządowe programy i projektowane reformy dają nadzieję, że Polska stanie się krajem przyjaznym nie tylko dla wąskiej grupy wybrańców, ale krajem równych szans dla wszystkich obywateli.
Jeden punkt chcielibyśmy uwypuklić. Nie bez przyczyny konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości jest dla większości Polaków sprawą oczywistą. Możemy się w debacie publicznej spierać o wiele spraw, takie są reguły demokracji, ale wymiar sprawiedliwości w obecnym kształcie stał się swoim własnym zaprzeczeniem. Zmiany w tym zakresie są po prostu niezbędne! Nie kiedyś, nie za rok czy lat pięć. Reforma ta – jeśli Polska ma być krajem sprawiedliwym – konieczna jest natychmiast!
Zakładamy, że Wy – przecież nasi koledzy z podziemia – chcecie dobra Polski. Widzimy je jednak inaczej. I to jest prawo demokracji, o które walczyliśmy.
Jest w nas wystarczająco dużo determinacji, by bronić Pana Prezydenta i rządu konsekwentnie realizujących zwycięski program wyborczy.
Zwracamy się więc do Was słowami Waszego listu do Prezydenta. Chcemy wierzyć, że znajdziecie w sobie siłę i staniecie ponad podziałami politycznymi, że podejmiecie działania, które sporom politycznym przywrócą cywilizowane ramy. Tego wymaga polska racja stanu”.

Waldemar Bartosz
Roman Bielański
Edward Bielawski
Adam Borowski
Tytus Czartoryski
Tomasz Dolecki
Joanna Duda-Gwiazda
Andrzej Filipczyk
Mieczysław Gil
Andrzej Gwiazda
Wacław Holewiński
Zdzisław Jurkowski
Andrzej Kaczmarek
Adam Kalita
Eugeniusz Karasiński
Andrzej Kołodziej
Józef Konkel
Franciszek Kopeć
Marian Król
Jerzy Langer
Romuald Lazarowicz
Andrzej Michałowski
Przemysław Miśkiewicz
Marek Muszyński
Wojciech Myślecki
Czesław Nowak
Jacek Jerzy Pilchowski
Anna Rakoczy
Janina Reliszko
Zofia Romaszewska
Andrzej Rozpłochowski
Zbigniew Sieczkoś
Jacek Smagowicz
Tadeusz Stański
Grzegorz Stawski
Grzegorz Surdy
Jacek Swakoń
Franciszek Szelwicki
Eugeniusz Szumiejko
Tomasz Wójcik
Krzysztof Wyszkowski
Ewa Zydorek

Reklamy

Jedna myśl w temacie “32 byłych pseudo malowanych działaczy napisało do Prezydenta Andrzeja Dudy list…

  1. Panowie b.działacze piszą tak”…atak na niezawisłość sędziowską… ,…likwidacja niezależnej prokuratury…” i dalej „Byliśmy inwigilowani, aresztowani , skazywani…”
    Jak trzeba być załganym, żeby bronić sędziów i prokuratorów,których obecna kadra kierownicza dostała nominacje od PZPR za poparciem SB. toż to kwiat PRL-owskiej nomenklatury!!!Może młodym to nic nie mówi ale starsi wiedzą jaką swołoczą, albo synem/córką jakiej resortowej mendy, trzeba było być, żeby zostać w PRL sędzią czy prokuratorem!
    To nie byli opozycjoniści to odezwali się zdrajcy którzy na naszych plecach wyleźli się do koryt. Dziękuję bardzo Państwu którzy odpowiedzieliście dosadnie i grzecznie tym kilku zdrajcom.

    32 byłych działaczy napisało do prezydenta, jacy oni działacze to obiboki, które uwiarygodniły układ okrągłostołowy i rozkradanie Polski. Jakoś nie przeszkadzało im przez 27 lat, że odpowiedzialni za śmierć stoczniowców w 1970 roku i górników w 1981 roku oraz ponad 100 osób w stanie wojennym nie ponieśli w III RP żadnej odpowiedzialności a mało tego, to żyło się im bardzo dobrze a potem z honorami pochowano ich na koszt podatnika. Nie przeszkadzało im też że towarzysze uwłaszczali się na majątku narodowym jak również że zajmowali coraz wyższe stanowiska państwowe i doili nasz kraj, nie przeszkadzało im też, że w wojsku polskim ciągle rządziły stare komunistyczne trepy szkolone jeszcze w Moskwie a w sądownictwie ciągle są sędziowie ze stanu wojennego. Wtedy to nie zauważyli naśladowania komunistycznych władców może dlatego, że to byli komunistyczni władcy. Teraz dokładnie widać o co im chodzi tym tzw opozycjonistom bo na pewno nie o Polskę a tylko aby nasi byli przy korycie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s