6 mln złotych na portal o Puszczy Białowieskiej.


Informacje  przeakzało yahoo,google,yandex ale i gazeta.pl.Na witrynach internetowych popierających PiS,trwa dyplomatyczne milczenie?

 

Fakty za gazeta.pl.

Fundacja prawicowych dziennikarzy ma dostać 6 mln zł od państwowego funduszu. Na… portal o ochronie Puszczy.

29 kwietnia upływał termin składania wniosków w konkursie na projekt dotyczący „edukacji skierowanej do grup zawodowych mających największy wpływ na przyrodę”. Jednak organizujący go Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przesunął termin na połowę maja.

W tym czasie zmieniono statut Fundacji Niezależne Media. Do celów fundacji – mającej „promować niezależność mediów” – dopisano zdanie o „ochronie środowiska, bioróżnorodności oraz propagowanie idei zrównoważonego rozwoju” – opisuje portal oko.press. Dzięki temu FNM miała kwalifikować się jako organizacja ekologiczna i móc wziąć udział w konkursie.

6 mln złotych na portal o Puszczy Białowieskiej

Tak też się stało. Fundacja, której założycielem jest m.in. Tomasz Sakiewicz (red. naczelny „Gazety Polskiej”, wiceprezes zarządu wydawcy TV Republika), złożyła wniosek o dofinansowanie projektu „Propagowania wiedzy nt. bioróżnorodności, idei
zrównoważonego rozwoju, instytucji Natura 2000 na przykładzie terenów Puszczy
Białowieskiej”. W jego ramach ma powstać portal, pokazujący na żywo zwierzęta w Puszczy.

Dotychczas FNM zajmowała się m.in. wspieraniem „dziennikarzy niepokornych” w procesach sądowych. Fundacja pomagała m.in. Janowi Pospieszalskiemu, Dorocie Kani i Tomaszowi Terlikowskiemu – opisuje press.pl. O datki na ten cel apelował kilka lat temu portal niezalezna.pl.

Wg fundacji projekt będzie kosztować prawie 7,2 mln złotych, z czego 6 mln miałoby pochodzić z unijnych środków, przyznawanych przez NFOŚ. W pierwszym etapie projekt FNM uzyskał 93 punkty – trzecią najwyższa notę – i jako jeden z 9 na 16 projektów zakwalifikował się dalej. Oznacza to, że prawie na pewno otrzyma dofinansowanie.

Jak zwraca uwagę oko.press, 6 mln złotych to prawie połowa pieniędzy, które rozdysponuje fundusz. Drugi najbardziej kosztowny projekt – zintegrowany rozwój ekologiczny gmin do 2020 roku – ma otrzymać 2,6 mln, a kolejne po między 600 a 900 tys. zł.

„A 4 z 6 projektów złożonych przez eko NGO’sy (organizacje pozarządowe – red.) nie dostało wsparcia z NFOŚ, bo krytykują plany wycinki (w Puszczy – red.) – komentuje rzeczniczka prasowa Greenpeace’u .

Po publikacji oko.press komunikat o wyniku konkursu pojawił się na portalu niezalezna.pl (jego wydawcą jest spółka Słowo Niezależne, której wiceprezesem i udziałowcem jest Sakiewicz).

Poza wymienianiem zalet projektu Fundacji, artykuł podkreśla, że stworzenie portalu będzie „szansą na wprowadzenie do debaty o ochronie polskiego dziedzictwa naturalnego głosu spoza tzw. środowisk ekologicznych związanych z organizacjami lewicowymi, finansowanymi m. in. przez firmy rosyjskie”.

Portal krytykuje też ” media sympatyzujące z tymi organizacjami” oraz „należące do zagranicznych koncernów oraz współfinansowane z pieniędzy Sorosa” za „brutalną próbą zastraszenia jurorów” i „wpłynięcia na wynik konkursu”.

Koniec cytowanego wpisu z gazeta.pl.

Przekazuję te informacje,gdyż inne media mają swoje interpretacje na ten temat.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20810592,prawicowi-dziennikarze-maja-dostac-6-mln-zl-od-panstwowego-funduszu.html#MT

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s