Abp Henryk Hoser o homolobby w polskim Kościele: przypuszczam, że istnieje


 

– Stanowisko Kościoła jak i Episkopatu jest takie, że aborcja powinna być zakazana właśnie ze względu na charakter wartości, którą chronimy, którą jest życie ludzkie. Opiera się ono na podstawowej zasadzie ochrony życia ludzkiego we wszystkich stadiach jego istnienia i we wszystkich formach jego istnienia. Zostało odrzucone w czytaniach sejmowych… – podkreślił w rozmowie z Robertem Mazurkiem, abp. Henryk Hoser.

Zdaniem hierarchy „to, że Kościół nie opowiada się za karaniem kobiet nie oznacza, że zmienia jakąś postawę fundamentalną, zasadniczą wobec samego problemu. Wina kobiet jest sprawą tak delikatną i tak trudną do udowodnienia, że nie powinny być karane w sposób procesowy”.

Duchowny pytany czarne marsze stwierdził, iż kobiety utożsamiające się z poglądami prezentowanymi podczas nich nie mają dojścia do prawdziwych informacji i są manipulowane przez media. – Wydawało im się, że to będzie jakaś kampania prześladowania kobiet. Kampania, która będzie zagrażała ich wolności. Tu chodzi oczywiście o zachowanie wolności sumienia, ale jednocześnie rolą legislatora jest ustawianie normy prawnej, która ma charakter normatywny, również moralny – powiedział abp. Hoser.

Na pytanie Mazurka, czy problemem polskiego Kościoła jest homoseksualizm, abp Hoser odpowiedział: „Niewątpliwie jest to postawa, która szerzy się w dzisiejszym świecie i jest w dużej mierze zinstytucjonalizowana. Ten problem jest i trzeba sobie z nim radzić”. Hierarcha zdecydowanie sprzeciwił się też przyjmowaniu homoseksualistów do seminariów.

Dodał, że w polskim Kościele może istnieć homolobby: „Przypuszczam, że istnieje. Dlatego, że jest to tendencja tych środowisk. To są zamknięte kluby. Cechuje je dyskrecja i nieodsłaniania się. Dlatego walka z tymi środowiskami jest tak trudna”.

Źródło: RMF FM

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-10-07)

Source: Abp Henryk Hoser o homolobby w polskim Kościele: przypuszczam, że istnieje

Reklamy