Ludzie widzieli jasne i klarowne perspektywy swojego rozwoju..


O jaki socjalizm Panu chodzi, bo mnie socjalizm to się zawsze kojarzył z polskim socjalizmem, który dał milionom młodych (i nie tylko młodych) ludzi wykształcenie, pracę, mieszkania (co roku milion ludzi wprowadzał się do nowych mieszkań), darmową służbę zdrowia, prawie darmowy wypoczynek, gwarantowane przez państwo emerytury i wiele innych tzw zdobyczy socjalnych. To wszystko powodowało, ze ludzie widzieli jasne i klarowne perspektywy swojego rozwoju, więc zakładali rodziny, rodzili dzieci, tak, że z 26mln po wojnie, pod koniec epoki Gierka przybyło nas Polaków do 40mln, co już chyba samo mówi za siebie.
Co wy więc wyjeżdżacie z tym socjalizmem określając tak tą podłą okupację?
AllexSailor i NC – Gierek budował co roku ok 250-350tyś mieszkań (w Polsce było 14 tzw fabryk domów), więc co roku musiało się wprowadzać do tych nowych mieszkań ok 1mln ludzi (licząc przeciętną rodzinę 2+1 lub 2+2). To że Pan czekał, świadczy o tym, że niestety, to wszystko było jeszcze za mało w porównaniu z potrzebami, tzn tymi tzw wtedy wyżami demograficznymi które spowodowały jak wiemy, że przybyło nas do ok 40mln.
Panie Allex, kto Panu takich głupot nagadał, że jest nas teraz ok 40mln:-). policzmy może razem w taki razie:
8mln Polaków wyjechało z Polski za chlebem w roku ok 2000 słuchałem w radio (PR3) jak jeden rozmówca mówił że od początku Transformacji do własnie tego czasu z powodów ekonomicznych popełniło samobójstwo ok 1mln Polaków (ilu do tej pory, bo liczby te są ukrywane). Więc już mamy 9mln ubytku Polaków. Ilu Polaków dobiła pauperyzacja i służba zdrowia (a raczej jej brak), możemy tylko domniemywać, bo tylko jedyny Pan Bóg wie, jakie to są rozmiary. Niektórzy szacują, że nas Polaków po tym odzyskaniu „wolności” zostało ok 27mln, czyli tyle ile nas zostało po II wojnie.
Oczywiście w ta próżnia została stworzona po to, by do Polski mogli przyjechać inni. więc być może znowu jest „nas” 38-40 mln jak Pan raczy pisać…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s