Już ponad 34 tys. osób podpisało apel przeciw TTIP i CETA. Czas przenieść nasz protest na ulice!


Już ponad 34 tys. osób podpisało apel przeciw TTIP i CETA. Czas przenieść nasz protest na ulice!
15 paźdzernika spotykamy się w Warszawie. Zaczynamy o godz. 13 pod Ministerstwem Rolnictwa. To dzień, kiedy tłumy ludzi przeciwnych toksycznym umowom wyjdą na ulice miast Europy. Zróbmy hałas i w Warszawie! Dołączysz?

Kliknij w link poniżej i wypełnij ankietę, by poinformować nas, czy będziesz. To pomoże w organizacji i ocenie skali przedsięwzięcia.Szczególnie ważne jest dla nas, by dowiedzieć się ile osób chce dojechać z innych miast, a nie ma transportu. Już w poniedziałek popołudniu przejrzymy wyniki ankiety i ocenimy czy gdzie zainteresowanie jest największe.

wczoraj Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS, zadeklarował, że zagłosuje przeciw CETA [1]. Mimo determinacji ministra Morawieckiego, by przyjąć TTIP i CETA, poparcie PiS-u dla umów trzeszczy w szwach. Czas zwiększyć nacisk!

Dlatego wraz z organizacjami rolniczymi, m.in. Ogólnopolskim Związkiem Rolników i Organizacji Rolniczych, wychodzimy na ulice. Pokażemy, że nasz opór wobec toksycznych umów sięga daleko poza internet. Pod samo biuro partii rządzącej! Spotykamy się 15 października o godz. 13 w Warszawie pod budynkiem Ministerstwa Rolnictwa [2]. Protestujemy 3 dni przed spotkaniem UE, gdzie min. Waszczykowski ma podpisać umowę CETA. To ostatni moment, kiedy polski rząd może ją zatrzymać i ważna okazja, by powiedzieć „NIE” wciąż negocjowanej umowie TTIP z USA.” (…)
15 października to będzie ważny dzień. Na ulice wyjdą również Francuzi i Hiszpanie. To kolejne kraje, gdzie odbywają się protesty po tym jak dwa tygodnie temu przeciw CETA i TTIP protestowało ok 100 tys. osób [3]. Jesteśmy częścią wielkiego ruchu społecznego. Łączy on Europejczyków i naszych sojuszników w USA i Kanadzie, którzy nie zgadzają się na wszechwładzę korporacji.

Wszechwładza ta ma różne oblicza. Akcja Demokracja sprzeciwia się jej w przypadku niesprawiedliwych umów handlowych, ale też w innych sferach życia. Aby ochronić klimat i godne życie dla naszych dzieci walczymy o ograniczenie wydobycia węgla [4].

Wspólnie ws. TTIP i CETA osiągnęliśmy już w Polsce bardzo wiele. Setki z nas napisało do posłów i posłanek, by sprzeciwili się TTIP i CETA. Kolejne ugrupowania zgadzają się z naszym podejściem. Kukiz 15, PSL, SLD, Razem, Zieloni, Inicjatywa Polska… – wszystkie wystąpiły przeciw CETA, a szczególnie jej wejściu w życie przed wyrażeniem zgody przez polski parlament. Przebiliśmy się do głównych mediów. W ostatnich dniach o sprawie zaczęły mówić TVN24, Polsat, TVP, Radio ZET i Interia. Niech mówią jeszcze więcej! Demonstracja to świetna okazja.

Piotr Trzaskowski, Akcja Demokracja

PS Organizujemy autokary, ulotki i wsparcie partnerów. Demonstracji potrzeba też widoczności w internecie. Na Facebooku utworzyliśmy wydarzenie. Jeśli korzystasz z Facebooka, kliknij na ten link, dołącz do nas i pomóż promować manifestację.

 

Pozdrawiam,

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s