Washington Post powiela kłamstwa o projekcie Stop Aborcji i sugeruje, że protestowało 6 mln osób


Czytając artykuł opublikowany na łamach The Washington Post ma się nieodparte wrażenie powielenia przez dziennikarzy wszystkich najpopularniejszych kłamstw, na temat inicjatywy „Stop Aborcji”, które pojawiały się w ostatnich miesiącach w debacie publicznej. Zdaniem liberalnego dziennika, na skutek wprowadzenia pełnej ochrony życia, kobiety za dokonanie aborcji będą trafiały do więzienia na 5 lat. W artykule autorstwa Ricka Noacka, Polska została przedstawiona jako kraj ultrakatolicki, w którym już niedługo lekarze rzekomo nie będą mogli przeprowadzić cesarskiego cięcia. Zdanie Noacka, jeśli rząd przyjmie projekt ustawy ograniczający aborcję, Polska będzie przypominała kraje typu Nikaragua lub Salwador.

Wśród zwyczajnych kłamstw i nadinterpretacji, które znajdujemy w artykule zamieszczonym na stronie The Washington Post, można przeczytać również, że Polska należy do krajów, w którym panuje jedno z najsurowszych praw aborcyjnych w Europie. Dziennikarz przytacza trzy sytuacji, w których obecnie prawo zezwala na dokonanie aborcji. Warto jednak przypomnieć, że choćby na Malcie oraz w Irlandii panuje całkowity zakaz aborcji.

Dziennikarz The Washington Post powołuje się także na informacje polskiego lekarza prof. Romualda Dębskiego. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu prof. Bogdan Chazan obalił mity prof. Dębskiego dotyczące projektu inicjatywy „Stop Aborcji”. <a href="https://

//www.youtube.com/watch?v=NqclFCiJ9xM

target=”_blank”>Można je obejrzeć TUTAJ. 

Źródło: telewizjarepublika.pl, The Washington Post

POz

Source: Washington Post powiela kłamstwa o projekcie Stop Aborcji i sugeruje, że protestowało 6 mln osób

Reklamy