Karta kredytowa na wakacjach


Łatwiejsze planowanie 

santander1Wakacyjne wyjazdy to czas zasłużonego odpoczynku i relaksu. Dla osób, które nie lubią czterdziestostopniowych upałów, tłumów na szlakach czy zaciekłych bojów o kawałek miejsca na plaży okres wczesnej jesieni to ulubiona pora na zagraniczne wojaże. Często jednak stres dopada nas już podczas planowania urlopu. „Muszę zapłacić za noclegi, a wypłaty na koncie jak nie było, tak nie ma” – nerwowe telefony do członków bliższej i dalszej rodziny z prośbą o szybką pożyczkę z pewnością nikogo nie wprawią w wakacyjny nastrój.

Karta kredytowa pozwoli Ci opłacić wyjazd nawet, gdy szef zalega z wypłatą. Wszystko możesz zrobić za pośrednictwem Internetu – nie musisz spędzać całego dnia w biurze podróży, szukając najciekawszej oferty. Korzystając z którejś z wielu bezpłatnych wyszukiwarek, możesz znaleźć najtańsze loty, zarezerwować i opłacić noclegi czy wynająć samochód, który będzie czekał na lotnisku.

Bezpieczeństwo Twoje i Twoich finansów 

Podróżujemy do miejsc, w których wiemy, że możemy czuć się bezpiecznie. Niestety, przed kradzieżą, szczególnie w miejscowościach chętnie odwiedzanych przez turystów, nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć się w 100%. Możemy podjąć jednak pewne działania, które mają na celu, w pierwszej kolejności, zminimalizować ryzyko kradzieży, a w drugiej, uchronić nas przed jej ewentualnymi konsekwencjami.

Jeżeli karta kredytowa to środek płatniczy, z którego korzystasz,  pamiętaj, żeby zawsze płacić w taki sposób, aby numer PIN był niewidoczny dla osób postronnych. Nigdy nie zapisuj go na kartce! Nie zdradzaj złodziejowi także, gdzie trzymasz pieniądze – po wypłaceniu gotówki z bankomatu nie przeliczaj jej przez całą drogę do hotelu. Bądź przyjaźnie nastawiony do ludzi, ale zachowaj czujność, szczególnie w sytuacji, gdy osoba, która do Ciebie podchodzi zachowuje się podejrzanie lub chce na siłę sprzedać jakiś towar lub usługę.

Co jednak, gdy mimo naszych starań złodziejowi uda się nas przechytrzyć? W sytuacji, gdy mamy wyłącznie gotówkę, szanse, że uda nam się ją odzyskać są praktycznie zerowe. Co innego karta kredytowa. To absolutnie bezpieczny środek płatniczy – gdy zostanie skradziona, natychmiast możemy ją zablokować, wykonując jeden telefon do naszego banku. Nieprzyjemny epizod odchodzi w zapomnienie, nie tracimy żadnych pieniędzy i możemy kontynuować wypoczynek mądrzejsi o kolejne doświadczenie.

Dowiedz się więcej na temat kart kredytowych za pośrednictwem strony: https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/
//

Source: Karta kredytowa na wakacjach

Reklamy