Tomasz Siemoniak(PO) szkoli banderowców z OUN a PiS milczy?


Czy wicepremier Tomasz Siemoniak w zakresie wiedzy o historii Wojska Polskiego jest kompletnym ignorantem? Czy też w cyniczny i wyrachowany sposób realizuje plan wciągnięcia Polski w działania zbrojne na Wschodzie, nie oglądając się przy tym ani na doświadczenia historyczne, ani na godność polskiego munduru?

Tak czy owak, wydając decyzję o szkoleniu dowódców batalionu o nazwie OUN, uderzył on w polskie tradycje wojskowe oraz znieważył pamięć pomordowanych przez OUN i UPA. W takie sytuacji, jeżeli jest człowiekiem honoru, powinien podać się do dymisji.
Wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, wydał decyzję, aby za pieniądze polskiego podatnika szkolić dowódców ukraińskich oddziałów ochotniczych, w tym batalionów „Azow” i „Ajdar”, zdominowanych przez banderowców, oraz batalionu noszącego nazwę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.
Tymczasem ani GP/GPC/Niezależna, ani pisowskie wPolityce.pl problemu nie zauważają, zgodnie ze zdegenerowaną formułą Giedroycia, iż najważniejsza jest Ukraina i szkodzenie Rosji.
PS
Tymczasem PiS przedstawi eksperckie zaplecze rządu i tym razem, niestety, prof. Gliński nie zajmie wszystkich stanowisk i np. w grupie eskpertów obok wybitnego specjalisty gen. Polko ma znaleźć się też wyjatkowy cymbał irusofob Przemysław Żurawski vel Grajewski ( politolog, ekspert[???] ds. polityki bezpieczeństwa i polityki zagranicznej).
O ile PO to zwykła, kryminalna szajka, o tyle w pierwszym, choć już cokolwiek wyswiechtanym garniturze PiSu jest niebezpiecznie dużo osób o walorach intelektualnych na poziomie Ryszarda Czarneckiego czy w/w „eskperta” dwojga nazwisk.
Bogu niech będą dzięki, że podczas jesiennych wyborów będziemy mogli głosować na realną, całkowicie pozasystemową opozycję, bez koniecznosci przyjmowania w wianie „testamentu s.p. Lecha Kaczyńskiego”, urzędowej żydo- i ukraino-filii i temu podobnych, dziwacznych zboczeń.
Autor:
Reklamy

2 myśli w temacie “Tomasz Siemoniak(PO) szkoli banderowców z OUN a PiS milczy?

  1. WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartość dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s