DONIESIENIE O ZŁAMANIU PRAWA WYBORCZEGO


Składam doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Bronisława Komorowskiego, pełniącego funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej polegającej na złamaniu Ustawy Kodeks Wyborczy w dniu 11 maja 2015 roku, tj. o celowe złamanie Art. 108 §1 ust. 1 oraz Art. 108 §1 ust. 2 Ustawy Kodeks Wyborczy. Informuję, że łamanie prawa wciąż ma miejsce i zostało popełnione prze Bronisława Komorowskiego celowo w związku z chęcią zmiany wyniku II tury wyborów na urząd Prezydenta RP w 2015 roku.

Paweł Pietkun

3Obieg.PL

Andrzej Seremet,

Prokurator Generalny

Wojciech Hermeliński,

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej

Składam doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Bronisława Komorowskiego, pełniącego funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej polegającej na złamaniu Ustawy Kodeks Wyborczy w dniu 11 maja 2015 roku, tj. o celowe złamanie Art. 108 §1 ust. 1 oraz Art. 108 §1 ust. 2 Ustawy Kodeks Wyborczy. Informuję, że łamanie prawa wciąż ma miejsce i zostało popełnione prze Bronisława Komorowskiego celowo w związku z chęcią zmiany wyniku II tury wyborów na urząd Prezydenta RP w 2015 roku.

UZASADNIENIE

W dniu 11 maja Bronisław Komorowski, urzędnik państwowy na stanowisku Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej po ustaleniu możliwych wyników I tury wyborów prezydenckich, która odbyła się 10 maja 2015 roku oraz poznaniu wyników sondaży exit-pools z dnia wyborów celowo i z premedytacją rozpoczął prowadzenie czynnej kampani wyborczej z wykorzystaniem środków publicznych, na terenie urzędu administracji rządowej (Kancelaria Prezydenta RP, Biuro Informacyjne Rządu), oraz na terenie załadu pracy, w którym Bronisław Komorowski świadczy codzienna pracę na stanowisku Prezydenta RP.

W dniu 11 maja 2015 roku na stronie internetowej prezydent.pl, opłacanej z pieniędzy podatników i służącej wyłącznie do informowania o sprawach bieżących Kancelarii Prezydenta RP oraz urzędu Prezydenta RP na zlecenie Bronisława Komorowskiego został umieszczony wpis zapowiadający przeprowadzenie referendum ogólnopolskiego dotyczącą wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, likwidacji obecnego systemu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz ustaw regulujących system podatkowy w Polsce.

Bronisław Komorowski pełniąc prze ostatnie pięć lat funkcję Prezydenta RP miał 1825 dni na próbę i przeprowadzenie jednego bądź wielu referendów ogólnonarodowych w tych sprawach, nadto był proszony o ich przeprowadzenie przez środowiska społeczne domagające się zmian w obszarach opisanych na stronie internetowej prezydent.pl. Ani razu Bronisław Komorowski, pełniący funkcję Prezydenta RP nie pochylił się nad sprawami wskazywanymi dzisiaj. Opublikowanie deklaracji prezydenckiej, która de facto i de iure jest kradzieżą pomysłów kampanii wyborczej jego konkurentów, którzy uzyskali duże poparcie społeczne (Paweł Kukiz, Andrzej Duda, Janusz Korwin-Mikke, Magdalena Ogórek) i służy nie chęci przeprowadzenia referendum w wymienionych sprawach ale jest działaniem wyłącznie pozornym – elementem kampani wyborczej prowadzonej w zakładzie pracy oraz przy użyciu sił i środków Skarbu Państwa, co jest wprost zabronione przez Konstytucję i Ustawę Kodeks Wyborczy.

Bronisław Komorowski nie może postępować wbrew prawu, nawet – a zwłaszcza – pełniąc tak poważną funkcję w administracji publicznej. Do prowadzenia kampanii wyborczej służyć powinna strona internetowa opłacona z pieniędzy Komitetu Wyborczego kandydata Komorowskiego, nadto powinna się ona odbywać poza miejscami z urzędu przypisanymi do stanowiska pracy kandydata Komorowskiego.

Wnoszę o zbadanie sprawy w trybie przyspieszonym ze względu na trwającą kampanię wyborczą oraz trwające łamanie prawa oraz pociągnięcie winnego do odpowiedzialności za łamanie prawa.

W załączeniu wydruk ze strony prezydent.pl z dowodem łamania prawa przez kandydata Bronisława Komorowskiego.

Niniejsze doniesienie proszę potraktować jako doniesienie publiczne.

Paweł Pietkun

Załączniki:

Wydruk ze strony Prezydent.pl z dnia 11 maja 2015

Screenshot from 2015-05-11 08:53:20

P.S.Art. 108.
§ 1. Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej:
1) na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów;
2) na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie;

Wyjaśnię Ci, jeżeli nie dostrzegasz: jeżeli Komorowski prowadzi kampanię wyborczą w oparciu o serwis internetowy urzędu prezydenckiego to prowadzi ją na terenie urzędu aadministracji rządowej z wykorzystaniem środków Skarbu Państwa (sam tego nie wpisał, ani nie utrzymuje z własnej kieszeni serwisu, serwera i pracy informatyków). A deklarując przeprowadzenie referendum, którego nie zrobi w czasie do kolejnej tury wyborów składa obietnicę wyborczą warunkując jego przeprowadzenie otrzymaniem poparcia w wyborach. Jeżeli składa ją w budnku administracji to dalej: prowadzi na jego terenie kampanię.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “DONIESIENIE O ZŁAMANIU PRAWA WYBORCZEGO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s