Panie James Comey w 1932-34 banki z USA, UK, Szwecji dawały kredyty i forsę dla Hitlera.Ropę również..


W skandalicznej  i obrażliwej Pana  opinii,  Panie James Comey(FBI) zapomniał Pan o bankach w USA,w Wielkiej Brytanii,w Szwecji ,które finansowały Hitlera i jego „koncerny”śmierci.Pan zapomniał co jest w aktach CIA i FBI o ropie dla przemysłu w hitlerowskich Niemczech.Pan zapomniał o sprzedaważy  rudy żelaza Hitlerowi.

The Washington Post” cytuje przemówienie Jamesa Comeya, wygłoszone przez niego w środę w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Dobrzy ludzie pomogli zabić miliony – powiedział szef FBI. W jego ocenie, Holokaust pokazał, że jako ludzie jesteśmy w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności, poddając się władzy grupy, jesteśmy w stanie przekonać się do prawie wszystkiego. Jak dodał w ich mniemaniu, mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić.
Comey mówił, że wizyty w muzeum wymaga od każdego nowego agenta FBI. – Chcę, by ujrzeli, do czego zdolna jest ludzkość. Chcę, by zobaczyli, że ta rzeź była nadzorowana przez złych i chorych ludzi. Że ci źli i chorzy przywódcy znaleźli popleczników wśród ludzi, którzy kochali swoje rodziny, pomagali swoim sąsiadom w potrzebie, chodzili do kościoła i dawali jałmużnę – mówił na spotkaniu w Muzeum Holocaustu z przedstawicielami środowisk żydowskich.

Zapomniał czy nie wie jak USA nie wydawało wiz uciekinierom Żydom przed i w czasie II wojny światowej, jak ich cofali z granicy, a o wizycie Jana Karskiego w Waszyngtonie to nic nie wie ?

Państwo polskie zawsze na nie reagowało i zawsze będzie reagować. Była natychmiastowa reakcja ambasady w postaci listu do dyrektora FBI, gdzie jasno jest wytłumaczone, jak wyglądała historyczna rzeczywistość – powiedział Rafał Trzaskowski.Wiceszef MSZ.

Ambasador RP w USA Ryszard Schnepf napisał już do dyrektora Comeya list, w którym zaprotestował przeciwko takim wypowiedziom. – To niedopuszczalne słowa świadczące o niewiedzy, oczekujemy sprostowania – powiedział Schnepf w rozmowie z dziennikarzami.

Szwecja w listopadzie 1921 r. w tajemnicy odkupiła od Niemiec plany i części czołgu LK II. Produkcja ruszyła w zakładach Firman Petterson & Ohlsen, wytwarzających wagony kolejowe i dźwigi portowe. Powojenny kryzys gospodarczy sprawił, że znalazły się na krawędzi bankructwa. Niemcy szybko dostrzegli w tym okazję do nabycia przedsiębiorstwa w neutralnej Szwecji, nadającego się do uruchomienia produkcji pojazdów pancernych. Maskując transakcję jako przedsięwzięcie holenderskiej firmy, wykupili pięćdziesiąt procent udziałów, a potem dodatkowo jedenaście.

Tak przejęli kontrolę nad zakładami, które wkrótce zmieniły nazwę na AB Landsverk.
Zasług Szwecji dla budowy wojennej machiny Hitlera nie sposób przecenić. W 1940 r., gdy płonęła Europa, Szwecja swój eksport rudy (10 mln ton) w całości kierowała do Niemiec. Koncern SKF, produkujący łożyska kulkowe, po wybuchu wojny niemalże zaprzestał dostaw dla aliantów (sprzedawał tam zaledwie 2,5 proc. swojej produkcji). Za to wielokrotnie zwiększył dostawy dla Niemiec (z 9 proc. przed wojną do 65 proc. w 1943 r.). W dodatku niemiecka firma Vereinigte Kugellagerfabriken AG, będąca własnością szwedzkiego SKF, produkowała 50–60 proc. łożysk wykorzystywanych przez niemiecki przemysł. Bez tej współpracy armia niemiecka nie mogłaby zwycięsko przetoczyć się po Europie.

NSDAP było wspierane przez Wall Street, m.in. Getty Oil/Institute, Standard Oil – Exxon-Mobil/ Esso rodziny Rockefellerów, Thyssena (poprzez dziadka ob. prezydenta, Prescotta Busha za wiedzą Białego Domu i CFR)

„Najlepsza nadzieja Niemiec leży w umiarkowanej części partii [NSDAP], prowadzonej przez Hitlera… która podoba się wszystkim cywilizowanym i rozsądnym ludziom” (1933) –
charge d’affaires Stanów Zjednoczonych w Berlinie, w raporcie do Waszyngtonu…

Logo „Exxon-Mobilu” – „Esso” Rockefellera (Standard Oil) podczas współpracy z IG Farben III Rzeszy Niem.

Dziadek Busha zarabiał na Hitlerze,szanowny Panie.To są fakty znane w CIA.

Pan tworzy  propagandę pełną kłamstw i to …dla  znakomitych,  pracowników FBI i patriotów w USA.Wstyd.

Proszę nie zapominać o poprawkach do Konstytucji USA.

Dziadek prezydenta Busha, senator Prescott Bush, był dyrektorem i udziałowcem firm, które dorobiły się na kontaktach z niemieckim potentatem stalowym Fritzem Thyssenem, który w latach 30. wspierał Adolfa Hitlera .

Liczne korporacje i banki amerykańskie w latach 30-tych i podczas II wojny światowej finansowały Hitlera i partię NSDAP, sponsorowały i dozbrajały reżim hitlerowski, bezpośrednio lub też poprzez sieć pośredników: m.in. koncern Standard Oil – ExxonMobil/Esso rodziny Rockefellerów (Manhattan Chase Bank) współpracował ściśle z hitlerowskim koncernem IG Farben (producentem Zyklonu B używanym w komorach gazowych Oświęcimia ) m.in. przy zabudowie infrastruktury przemysłowej Auschwitz-Monowitz.

http://www.washingtonpost.com/opinions/the-scariest-lesson-of-the-holocaust/2015/04/16/ffa8e23c-e468-11e4-905f-cc896d379a32_story.html

http://davidicke.pl/forum/przemilczane-i-niewygodne-fakty-zwiazane-z-wybuchem-ii-wojny-t6282.html
Komentarz po angielsku:
Holocaust, but he writes in The Washington Post about “the murders and accomplices of Germany and Poland.” Seriously, Mr. Comey wants people to learn about the Holocaust, yet he spreads mistruths?
Holocaust Lesson 101: In 1939, Nazi Germany invaded Poland and occupied the country for six years, building concentration camps to murder Jews, Poles, and others that they viewed as untermenschen, subhuman. Poland fought Nazi Germany longer than any other nation.
Poland was the only country where Germans imposed the death penalty on anyone hiding or feeding Jews. Poland was the only country occupied by Germany not to establish a Quisling government to collaborate with the Nazis. Poland has more righteous honored at Yad Vahem for rescuing Jews than any other country. Poland was the one country were Germans killed babies if their parents helped Jews. Poland was the one country during the war that published a report asking world leaders to stop the Holocaust. Entitled “The Mass Extermination of Jews in German Occupied Poland,” it was distributed in the west in 1942. Poland was the only country whose underground army killed those who turned Jews over to the Germans. Poland was the only country that sent a messenger, Jan Karski, to London and Washington to ask Roosevelt and Churchill to stop the Holocaust. Poland was the only country that established an organization to rescue Jews, ‘The Council to Aid Jews” called Zegota.
James Comey’s comments have brought shame on himself and on the FBI. Mr. Comey must learn this history before writing again about the Holocaust.
Jews do not, and should not, tolerate Holocaust denial. And Poles do not, and will not, put up with denial of Zegota.

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Panie James Comey w 1932-34 banki z USA, UK, Szwecji dawały kredyty i forsę dla Hitlera.Ropę również..

  1. To jedna strona,która dotyczy zbrodniczego finansowania historycyzmu nazistowskiego.Druga strona to finansowanie bandyckiego historycyzmu Karola Marksa.W oparciu o to budował swoje marzenie prezydent Roosevelta aby dzielić wpływy na politykę globalną z Rosją żydobolszewicką.Polska cena to ZBRODNIA PRZEMILCZENIA KATYŃ,którą opisał Allen Paul.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s