45 tys. osób rocznie umiera z powodu zatrutego powietrza.Dramat w Polsce.


Stan polskiego powietrza odpowiada za szereg chorób oraz przedwczesną umieralność. Szacunkowe dane dotyczące liczby przedwczesnych zgonów dla naszego kraju pokazują, że chodzi o 45 tys. osób rocznie.

O skali zjawiska dają wyobrażenie rachunki kosztów leczenia. W samej Małopolsce, kiedy policzono to na potrzeby programu ochrony powietrza, wyszły 3 mld złotych rocznie – mówi w rozmowie z Onetem Andrzej Guła, współzałożyciel Krakowskiego Alarmu Smogowego.
Onet.pl tym razem przedstawia tak brutalne fakty z Polski,w wywiadzie z Panem Andrzejem,że po przeczytaniu exodus  z Polski   się  zwiększy.
Andrzej Guła*: Szacunkowe dane dotyczące liczby przedwczesnych zgonów dla naszego kraju pokazują, że chodzi o 45 tys. osób rocznie. Może być jeszcze gorzej, bo w Polsce mamy też wielokrotnie przekroczone normy rakotwórczego benzo(a)pirenu i innych wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, z którymi większość krajów europejskich nie ma problemu. Jeżeli chodzi o benzo(a)piren, to mieszkaniec Krakowa w ciągu roku przyjmuje go w ilości odpowiadającej wypaleniu 2,5 tys. papierosów. Londyńczyk – 25. To są 100-krotne różnice.
Wywiad z Andrzejem polecam pod linkiem:
Inny link do organizacji :
Opisywana sytuacja w Polsce jest dramatyczna.Przy tej okazji proszę o wsparcie akcji Ratuj Lasy w Polsce.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s