Eskalacja protestów górników .Krwawe starcia z policją .Policjanci nacierają na wejście do szpitala wojewódzkiego


Strajk górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej przybiera na sile. Wczoraj doszło do starć z policją, w których kilka osób zostało rannych, a 10 aresztowano.Jak wynika z opisu filmu zamieszczonego na portalu YouTube, policja używała tam gazu łzawiącego. Ucierpieć miały postronne osoby, które odwiedzały szpital. Osoby znajdujące się przy głównym wejściu (uczestnicy manifestacji jak i ludzie którzy po prostu udali się do szpitala) zostali zaatakowani gazem oraz bronią gładkolufową – czytamy w opisie wideo. Zaostrzył się protest w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Górnicy we wszystkich zakładach wydobywczych spółki rozpoczęli strajk pod ziemią – ze względów bezpieczeństwa jest to kilkadziesiąt osób w każdej kopalni chociaż chętnych było więcej.

Info:google

Reklamy

3 myśli w temacie “Eskalacja protestów górników .Krwawe starcia z policją .Policjanci nacierają na wejście do szpitala wojewódzkiego

  1. iewspółmierne i nieuzasadnione – tak o działaniach policji, która użyła broni gładkolufowej oraz gazu łzawiącego wobec protestujących przed siedzibą zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, mówią związkowcy oraz uczestnicy protestu. Podczas starć ranna została reporterka Telewizji Trwam, która wykonywała swoje obowiązki.

    Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/polska-kraj/127041,strzaly-w-strone-protestujacych.html

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s