Koleżanka z „Przyjaciółki” i znajomi z „Gali” – będą „rozwijali edukację” w MEN ?


Najnowsze nabytki Ministerstwa Edukacji Narodowej to znajoma minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej z czasów jej pracy w „Przyjaciółce” oraz dawni redaktorzy „Gali”.

 

Chodzi o Agnieszkę Lesiak, Dominika Rutkowskiego oraz Agnieszkę Gzylewską. Cała trójka znalazła zatrudnienie w podległym MEN Ośrodku Rozwoju Edukacji. Agenda ta odpowiada za projekt e-podręcznika.

Zatrudnieni mają pełnić funkcje ekspertów ds. przedmiotów humanistycznych. Lesiak w dodatku ma pełnić obowiązki koordynatora projektu e-podręcznik. O ich zatrudnieni miał decydować konkurs.

Ciekawe jest jednak to, czym wcześniej zajmowali się Lesiak, Rutkowski i Gzylewska. Pierwsza była wcześniej redaktorem przygotowanego przez MEN finansowanego z naszych podatków podręcznika. Jest również znajomą minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Szefowa resortu edukacji pracowała z nią w „Przyjaciółce”. Lesiak była wówczas redaktor naczelnym pisma, zaś Kluzik-Rostkowska jej zastępcą.

Z kolei Rutkowski pracował w kolorowych magazynach, m.in. jako sekretarz redakcji w „Gali”. Dawni pracownicy pisma w ogóle są dość silnie reprezentowani w MEN. Jego pracownicą była też wspomniana wyżej Gzylewska i Ireneusz Dudziec, doradca w gabinecie politycznym minister edukacji.

MEN nie odpowiedział na pytania dotyczące nowych pracowników, jakie zadała mu „Rzeczpospolita”. Kluzik-Rostkowska odpisała za to na SMS-a, w którym dziennikarz pytał jaki wpływ na zatrudnienie Lesiak miała ich znajomość. „Celowo do pracy nad e-podręcznikiem szukamy dziennikarzy, bo są potrzebni do prac redakcyjnych. Mam nadzieję, że nie podważa Pan kompetencji swoich kolegów po fachu”. – odpisała.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, wcześniej Ośrodkiem Rozwoju Edukacji kierowała m.in. Aleksandra Zawłocka, znajoma Kluzik-Rostkowskiej jeszcze z lat 80. ubiegłego wieku. MEN zapewniał, że wybrano ją z uwagi na wysokie umiejętności menedżerskie. Po kilku miesiącach jednak okazało się, że Ośrodek ma problemy z przygotowaniem najważniejszego projektu – e-podręcznika.

Źródło: „Rzeczpospolita” ged

Zródło:

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=14787&Itemid=80

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s