Wojna domowa na Ukrainie 8.12.2014r- 93 dzień rozejmu.


Autor „AdNovum”   analizuje   sytuację   na   Ukrainie  a   nowyekran.info  dodatkowo  przekazuje  kopię   konstruktywnych  informacji o wojnie    miliarderów    z   Ukrainy,   EU,    USA     o  forsę   przeciw     Rosji     ale   nie   o   realną  demokrację. To    jest bestialska, krwawa  wojna  o  zyski. Ukraina   była   i  jest państwem  niezależnym   ale miliarderzy  chcą  całej Rosji.

Ukraina jest potrzebna   tylko  dla   globalnego ataku na  Rosję jak i na jej mieszkańców.
Broń biologiczna a,  a nie nuklearna   jest    już   w akcji.
Tak jak miliarderzy wykorzystali  Niemcy,  z marionetką    Hitlerem    do  ataku    na   Rosję, tak   wykorzystują    Ukrainę  do zdecydowanej wojny przeciw Rosji.Dla zysków.

Wojna domowa na Ukrainie 8.12.2014r- 93 dzień rozejmu.

Wczoraj pod Kalinowką koło Debalczewewa- kolejna partia ukraińskiej „techniki” pójdzie na złom.

Na wstępie chciałbym dzisiaj podać linki do pierwszego raportu na temat zbrodni wojennych popełnionych przez żołnierzy walczących w składzie ukraińskich sił zbrojnych w Donbasie.

Raport ten sporządzony został przez pozarządowe organizacje zajmujące się dokumentowaniem przypadków łamania praw człowieka i zbrodni wojennych.

Podaję linki do dwóch wersji raportu:

1. w języku rosyjskim:

http://cassad.net/documents/war_ru.pdf

2. w języku angielskim:

http://cassad.net/documents/war_eng.pdf

Demokracja ukraińska w szybkim tempie nadrabia zaległości zmierzając w jedynie słusznym kierunku, na co kolejny dowód mamy z Odessy gdzie młody mężczyzna został aresztowany przez milicję tylko dlatego, że miał przypiętą wstążkę Św. Jerzego. Czy posiadanie takiej wstążki jest zabronione jakimkolwiek prawem w cywilizowanym i przestrzegającym swobód i wolności obywatelskich kraju?

Jak na poniższym filmie zobaczymy odpowiedź na to pytanie jest negatywna:

Wczorajszy dzień był kolejnym dniem rozejmu podczas którego ukraińska artyleria ostrzeliwała intensywnie cele cywilne.

Nadal trwa ostrzał Doniecka, a tam szczególnie dzielnice Kijowska, Oktriabska, Putiłowka i Smoljanka. Ogólne ostrzał ten spowodował uszkodzenia dziesięciu domów, przedszkola, szkoły i wywołując dodatkowo wiele pożarów. Zniszczonych zostało piętnaście podstacji zasilania energetycznego, odcinając w ten sposób znaczną liczbę mieszkańców od energii elektrycznej. Podczas tego ostrzału zginęły trzy osoby a kolejne (co najmniej) dziesięć osób zostało rannych.

Wczorajszy ostrzał był prowadzony przy wykorzystaniu różnych rodzajów broni ciężkiej: wyrzutni różnych typów rakiet, haubic i moździerzy, czołgów i ciężkich karabinów maszynowych.

Kolejny raz odcięty został w wyniku uszkodzenia sieci zasilającej dopływ energii elektrycznej do kopalni „Czeljuszkinczewa” gdzie pod ziemią zostało uwięzionych 80 górników.

Według niektórych doniesień ukraińska artyleria zaczęła stosować do ostrzału celów cywilnych również pocisków paliwowo-powietrznych.

Poza Donieckiem bardzo intensywny ostrzał prowadzono na następujące miejscowości:

Gorłówka- gdzie zostało uszkodzonych kilka domów i budynków użytkowych, podczas tego ostrzału odniosło rany co najmniej 10 osób, natomiast o liczbie zabitych nie ma jak na razie potwierdzonych informacji,

Pierwomajsk- gdzie zniszczonych zostało kilka domów, w tym budynków wielorodzinnych i budynków użytkowych, podczas tego ostrzału zostało zabite dwie osoby cywilne i kilka innych odniosło rany. Uszkodzona została linia energetyczna i główna magistrala wodna:

Na powyższych zdjęciach skutki wczorajszego ostrzału miejscowości Pierwomajsk.

Tawriceskoje i Mikołajiwka gdzie został ranny jeden cywil,

Jenakijewo- uszkodzone dwa domy: jeden przy ulicy Bażowa 76 a drugi przy ulicy Kulikowskiej, dwie osoby zostały ranne, gdzie jedną z ofiar jest kilkuletnia dziewczynka trafiona odłamkiem w twarz.

Bardzo intensywne walki trwały w rejonie donieckiego lotniska, które było ostrzeliwane przez ukraińskie wojska ciężką artylerią i rakietami „Grad”, jednocześnie prowadzona była bezpośrednia wymiana ognia z broni maszynowej pomiędzy siłami powstańców a atakującym tam wojskiem ukraińskim. O intensywności i skali walk jakie tam się toczyły świadczy fakt, że w okolicznych blokach drżały ściany i szyby w oknach. Jak na razie obecna sytuacja na lotnisku nie jest znana.

A to film zrobiony przez ukraińskich żołnierzy w sobotę 6 grudnia w rejonie miejscowości Piaski:

Atakowane są pozycje ukraińskie na południowych przedmieściach Awdiejewki.

Jednocześnie ukraińskie wojsko przepuściło atak na zachodnie przedmieścia Gorłówki, usiłując forsować od tej strony miasto. Trwają tam obecnie bezpośrednie walki:

Ostrzeliwane były przez powstańczą artylerię ukraińskie pozycje obronne w rejonie Debalczewa, zlokalizowane pod następującymi miejscowościami: Mjus, Czernuchino, Orłowo-Iwanowka, Nikiszino i Ołchowatka.

Na południe od Doniecka w rejonie miejscowości Wołnowacha ze stanowisk ogniowych powstańczej artylerii rozlokowanej pod Dokuczajewskiem zostały ostrzelane pozycje ukraińskie pod Bogdanowką. W wyniku tego ostrzału zostało zniszczone dwa opancerzone wozy bojowe, dwie sztuki mobilnych zestawów wyrzutni „Grad”, skład amunicji i około pięćdziesięciu ukraińskich żołnierzy zostało wyeliminowanych z dalszej walki.

Nadal trwają walki w rejonie na wschód od Ługańska w okolicach miejscowości Stanica Ługańska, gdzie obecnie sytuacja została przez siły powstańcze względnie opanowana:

Spokojnie było w rejonie Mariupola i na całym odcinku frontu południowego. Natomiast ukraińskie wojsko z Mariupola zaczęło zwozić tam jakieś nierozpoznane, wielkogabarytowe obiekty:

Kolejny ukraiński opancerzony wóz piechoty „Kuguar” uszkodzony podczas zasadzki powstańczego oddziału partyzanckiego:

Na koniec reportaż filmowy z Centrum Szkolenia Ministerstwa Obrony DRL, w którym szkoleni są żołnierze Armii Nowej Rosji w celu podniesienia ich poziomu wiedzy taktycznej i działań specjalnych:

Pozdrawiam.

Ps.

1.   http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,17093868,_Rzeczpospolita___ABW_wszczyna_sledztwo_ws__Polaka_.html

2.   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzeczpospolita-rusza-sledztwo-ws-polakow-walczacych-na-ukrainie-po-stronie/dyvkx

3.   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,ABW-zajelo-sie-Polakami-walczacymi-na-Ukrainie,wid,17086070,wiadomosc.html?ticaid=113f13

4.   http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,17093868,_Rzeczpospolita___ABW_wszczyna_sledztwo_ws__Polaka_.html

5.   http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-polak-walczy-w-donbasie-jest-sledztwo,nId,1570451

Autor,Link,Zródło,Info:

https://adnovumteam.wordpress.com/2014/12/08/wojna-domowa-na-ukrainie-8-12-2014r-93-dzien-rozejmu/#more-471

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s