PILNE! Katastrofa nuklearna na Ukrainie!


Potwierdził to premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk.Awaria nastąpiła w zaporoskiej elektrowni atomowej. To jest największa elektrownia atomowa w Europie i 5. co do wielkości na świecie!

Uszkodzony został reaktor w elektrowni atomowej w Zaporożu (południowo-wschodnia Ukraina). Awaria nastąpiła w reaktorze WWER – 1000/320.

Zniszczenie głównego transformatora reaktora nr 2 wywołało przerwanie linii wysokiego napięcia, co spowodowało włączenie się systemu alarmowego reaktora” – wyjaśnia ministerstwo w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

„Zmniejszono moc reaktora do poziomu minimalnego i odcięto system dystrybucji elektryczności” – dodano. Jak zapewniono w komunikacie, „poziom promieniowania i groźba wycieku w elektrowni nuklearnej są w normie”.

Na Ukrainie działa 15 reaktorów atomowych w elektrowniach: właśnie obwodzie mikołajowskim (80 km od Mikołajowa), w Równem na zachodzie kraju, w Chmielnickim w centrum, oraz w Zaporożu (wschód). Elektrownia w okolicach Mikołajowa została uruchomiona w latach 80. XX wieku.

Czy jest już zagrożenie dla Polski?
Informacje z google,yahoo,yandex.
Reklamy

5 myśli w temacie “PILNE! Katastrofa nuklearna na Ukrainie!

 1. Katastrofa nuklearna! Awaria w elektrowni atomowej na Ukrainie | PressMix
  Premier Ukrainy poinformował, że około tysiąc kilometrów od granic Polski, doszło do awarii reaktora jądrowego. Awaria nastąpiła w zaporoskiej elektrowni atomowej. Władze poinformowały med
  Speichern
  pressmix.eu ·

  Polubienie

 2. Dziennikarze Grupy Medialnej Pressmix ustalili, że po awarii w elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie rzeczywiście był skok promieniowania radiacyjnego w Polsce. Co ciekawe, na przełomie października i listopada promieniowanie było jeszcze wyższe. Czy to oznacza, że wcześniejsze awarie w tej elektrowni, a też bagatelizowane, były jeszcze groźniejsze dla Polaków? W związku z tym żądamy informacji od Premier Ewy Kopacz oraz od Prezydenta Komorowskiego, by w orędziu do narodu wytłumaczyli, co się dzieje!
  http://pressmix.eu/…/kiedy-wladze-iii-rp-poinformuja-polak…/

  Polubienie

 3. Kochani przy Laptopie lub PC,MAC

  Analizy, komentarze, opinie nawet subiektywne z frakcji PIS czy formacji PO są bolesne ale wolność słowa jest bardzo potrzebna.Ta wojna o Rosję na Ukrainie wykorzystuje już broń biologiczną.To jest wojna miliarderów ale nie zwykłych ludzi.


  Ta katastrofa nuklearna na Ukrainie,podana w powyżej trwa.Media milczą.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s