Wydawnictwo Fronda odcina się od Fronda.pl.Da capo al fine?Show must go on?


Wydawnictwo Fronda reaguje  przeciw  Fronda.pl? Artykuły    na   portalu   fronda.pl   przeciw  Ruchowi  Narodowemu  i  Nowej Prawicy, tak  jak  na innych „poprawnych” wspaniałych portalach w Polsce,  przebudziły   wydawnictwo   FRONDA .  Czy to jest  już Pobudka  czy show must go on?(Przedstawienie musi trwać)…

Na stronie internetowej Wydawnictwo Fronda.pl pojawiło się oświadczenie następującej treści:

Wydawnictwo Fronda oświadcza, że jest zupełnie osobnym bytem prawnym niż portal fronda.pl. Łączą nas korzenie oraz ogólny kierunek ideowy. Czasem dość poważnie różnimy się w ocenie zjawisk. Ostatnio dość głośna była sprawa dotycząca stosunku naszych kolegów z portalu do Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy. Uważamy, że nie można posądzać kogoś o bycie piątą kolumną Rosji w Polsce tylko na podstawie prorosyjskich wypowiedzi niektórych członków obu wymienionych partii. Pochwała zajęcia Krymu nie oznacza zdrady interesów Polski. Nie bierzemy odpowiedzialności za, naszym zdaniem, niezbyt przemyślane wpisy na portalu fronda.pl.

Po fali krytyki jaka spłynęła na portal Fronda.pl najpierw ze strony czytelników, którzy ze zdziwieniem komentowali kolejne pojawiające się coraz bardziej napastliwe teksty na prawicowych publicystów, na Ruch Narodowy czy KNP, następnie ze strony niektórych publicystów i dziennikarzy, po serii paszkwili wypuszczonych przez ten portal w ostatnim tygodniu przed wyborami samorządowymi, którą to serię właściciel Fronda.pl Tadeusz Grzesik postanowił kontynuować również po wyborach, po tym wszystkim „portal poświęcony” Fronda.pl spotkał się już nie tylko z krytyką, ale również z bojkotem.

 

Pisaliśmy o tym w tekście „Frondzie już dziękujemy”. Zła opinia jaką buduje „portal poświęcony” wokół marki Fronda, przełożyła się na złą opinię , która zaczęła dotykać również „wydawnictwo poświęcone”, które prowadzi odrębną działalność, jak również, które nie ma już wspólnoty właścicielskiej.

 

Również wspomniany bojkot zaczął dotykać wydawnictwo Fronda, które wydaje kwartalnik, ale przede wszystkim zajmuje się wydawaniem książek.

 

Jerzy Kenig, działacz Ruchu Narodowego w województwie świętokrzyskim, który prowadzi sklep internetowy WolnaGospodarka.na.allegro.pl postanowił zrezygnować ze sprzedaży książek tego wydawnictwa co ogłosił publicznie.

Jak widać na odzew ze strony wydawnictwa nie trzeba było długo czekać.

Info ,Zródło,Link:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wydawnictwo-fronda-odcina-sie-od-portalu-frondapl#

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s