Dług publiczny Państwa wynosi obecnie ok. 1 275 086 560 969 PLN.Masz 33 344 PLN długu.


Twoje dziecko w Polsce skazałeś na 33 344 zł złotych  długu gdyż nie protestujesz.Absurdalne oskarżenie?Sorry.Masz  teraz  szansę  na  humanitarny protest.Nie zwracaj uwagi na polityków.Polska należy do Ciebie.Polska  to Ty.

Niech inny Marek Ciebie przekona.

Dług publiczny = wróg publiczny.

 

Na przełomie czerwca i lipca tego roku polski dług publiczny przekroczył 700 miliardów złotych. Na każdego obywatela przypada więc już ok. 19 tysięcy złotych zadłużenia do spłaty. Oczywiście zadłużenia, którego on nie zaciągał, a zrobili to w jego imieniu politycy. Każdego dnia polski dług rośnie o kolejne 250 milionów złotych.

 

Można dalej stać i przyglądać się z boku, że mnie to nie dotyczy, albo można coś zrobić w kierunku zakazu dalszego zadłużania polskich obywateli. Dlatego też wraz ze Stowarzyszeniem KoLiber postanowiliśmy uruchomić akcję Polska bez długu (http://www.dlug.koliber.org/), która ma na celu wpisanie do polskiej Konstytucji całkowitego zakazu uchwalania budżetu Państwa z deficytem, a tym samym powiększania zadłużenia.

 

Jedynym skutecznym narzędziem do wprowadzenia takiego zakazu jest, niestety, wpis do Konstytucji, a wpis ten mogą zrobić tylko posłowie większością 2/3 przy obecności co najmniej 230 posłów. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zbieranie podpisów pod apelem do posłów by pokazać, że duża rzesza Polaków nie życzy sobie zostawiać swoim dzieciom i wnukom w testamencie ogromnego długu do spłacenia.

 

Już dziś obsługa długu rocznie wynosi więcej niż nakłady z budżetu państwa na wojsko, policję i straż pożarną razem wzięte.

..

W tym tempie wzrostu długu jaki obserwujemy w ostatnich dwóch latach, niedługo będzie to największa pozycja budżetu państwa (obecnie na trzecim miejscu).

 

Jeżeli ktoś uważa, że dług państwowy nie jest dla niego ani jego rodziny zagrożeniem to zapraszam na stronę http://www.dlug.koliber.org/, gdzie można odrobinkę poczytać na temat szkodliwości długu dla kraju i przede wszystkim jego obywateli. Warto wiedzieć, że dług państwowy to nie jest jakaś kategoria ekonomiczna, tylko moralna. Nie zostawia się potomkom długów do spłaty. Chyba, że jest się wyjątkową świnią, które posłużyły do ilustracji obecnego zjawiska ogromnego zadłużenia kraju.

 

Marek Łangalis.

Petycja do posłów Rzeczpospolitej Polskiej z prośbą o wpisanie do Konstytucji artykułu zakazującego zadłużania Państwa.

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Was z prośbą o zastąpienie ust. 5, art. 216, Konstytucji Rzeczpospolitej, który stanowi:

„Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto. Sposób obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto oraz państwowego długu publicznego określa ustawa.”

Przepisem:

„Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których wzrośnie nominalny państwowy dług publiczny. Sposób obliczania wartości państwowego długu publicznego określa ustawa.”

Wierzymy, że taki zapis, zakazujący dalszego zadłużania Państwa, a więc pośrednio wszystkich polskich obywateli, przyczyni się do zwiększenia niezależności naszego kraju oraz do skończenia z redystrybucją dochodu z młodszych pokoleń na pokolenia starsze.

Uważamy, że dalsze zwiększanie zadłużenia Państwa, doprowadzi w krótkim okresie do podwyżki podatków, która w całości zostanie przerzucona na obywateli, szczególnie tych młodych.
Tak jak w życiu rodzinnym nikt rozsądny nie zostawia w spadku swoim dzieciom własnych długów do spłacenia, tak też Państwo nie powinno zostawiać najmłodszym obywatelom takiego obciążenia.

 


Jeżeli uważasz, że Polska powinna przestać zadłużać swoich obywateli podpisz poniższą petycję do polskich parlamentarzystów (tylko oni mają możliwość zmiany Konstytucji). Jeżeli uważasz, że dług nie stanowi żadnego zagrożenia przeczytaj nasze FAQ.Więcej w linku:

http://www.dlug.koliber.org/

http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl/metoda-liczenia

http://www.dlug-publiczny.pl/

 

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Dług publiczny Państwa wynosi obecnie ok. 1 275 086 560 969 PLN.Masz 33 344 PLN długu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s