Po co drażnisz niedźwiedzia przed zimą? Masz tyle drewna na ogrzewanie?


Wojna o Rosję sorry o Ukrainę trwa. Liczba ofiar krwawej  wojny  wzrasta  tak  jak kasy miliarderów w EU zachodniej(banki) i na Ukrainie a polska administracja zamiast  wysłać delegację  do Moskwy na biesiadę i na party aby wzmocnić import i eksport…czeka na pisemne O.K. z  NATO.

Berlin  wraz z Paryżem zwiększają za kulisami dochody z Moskwą a Warszawa pomimo zimy 2014 chce wzmacniać politykę przeciw Moskwie ,odrzucaną  przez mieszkańców z poza Warszawy z powodu taniego prądu jaki może gwarantować 7 dniowe party w Moskwie.

Czego oni w Warszawie się  boją? Negują nawet w mediach Putina,sorry Prezydenta Putina a jako politycy odrzucają sprawę  jaką wykorzystał  ich kolega węgierski Prezydent Viktor Orbán.

On  został nawet za tani prąd na Węgrzech  ukarany przez administrację USA i Prezydenta Obamę i to przed zimą 2014/2015 czyli embargiem nie tylko politycznym.Jednak Orban się nie przejmuje a jego wyborcy są szczęśliwi.

Mogą  gotować w tonach gulasz i popijać Tokajem

Tak.Państwo w  EU ma nawet pakiet embarga z USA.Czy Warszawa się boi że nawet politycy z Warszawy nie otrzymają wiz do pięknego Miami na Boże Narodzenie a karty Visa i Mastercard będą na życzenie administracji z USA, dla polityków w Polsce zablokowane?

Czy mieszkańcy Polski nie mogą mieć taniego prądu na party lub taniego paliwa na rajdy samochodowe ale i dla taniego transportu oscypków z Podhala?

Dlaczego Warszawa tak neguje Podhale i jest przeciw taniej enegii w Polsce?

Niedzwiedz nie jest tak grozny a zwłaszcza w zimie.

Niech ta piosenka dla dzieci będzie na  party w Moskwie a tani  prąd  dla Polaków w Polsce.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Po co drażnisz niedźwiedzia przed zimą? Masz tyle drewna na ogrzewanie?

 1. P.S.Notka jest napisana w dziale satyry i humoru.Otrzymałem informacje z Polski o cenach prądu, które są tak wysokie jak w EU zachodniej.Dane i informacje z portali informujących o cenach prądu w Polsce oszukują i kłamią.Ja płacę 11-13 centów za godzinę.(średnia cena w zł/kWh w Polsce 0,56 groszy).

  Notka nie jest o produkcji energii elektrycznej i ciepła w naszych, w Polsce, elektrociepłowniach opanowanych przez koncerny poza Polską.To nie jest Notka o sieci gazowej w Polsce.To nie jest Notka o węglu importowanym z Rosji czy też Notka o

  Elektrowniach w Polsce.

  BOT Elektrownia Bełchatów S.A. - Polska Grupa Energetyczna
  BOT Elektrownia Turów S.A.
  BOT Elelektrownai Opole S.A.
  ZE Pątnów-Adamów Konin S.A.
  Elektrownia Kozienice S.A.
  Elektrownia Połaniec S.A. - Electrabel SUEZ
  

  Likwidacja kopalń w Polsce na życzenie jak i eksport węgla spowodowały nie tylko wzrost cen energii w Polsce.Ta nonsensowna Notka nie informuje o najważniejszych uczestnikach europejskiego rynku energii do którego należą: szwedzki Vattenfall, francuskie EdF i GDF Suez, niemieckie E.ON i RWE, hiszpańska Endesa, włoski Enel oraz czeski CEZ..

  Wydobycie węgla w Polsce wymaga energii również elektrycznej.To tak na marginesie.Uważam że dla dobra mieszkańców w Polsce, przy wzrastających cenach energii w Polsce, potrzebne są dyskusje na ten temat jak i poszukiwanie alternatyw dla gazu,ropy,energii elektrycznej.


  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s