Dziś pikiety. Czy policja ochroni przed banderowcami?


Dziś, w czwartek 23 października o g. 17.00 odbędą się pikiety pod ambasadą Ukrainy i konsulatami, w tym też przed honorowymi. Akcja jest spontaniczna, ale organizacja działa bardzo dobrze. Pikiety są legalne, bo zostały zgłoszone zgodnie z polskim prawem.

Pikieta pod konsulatem Ukrainy w Gdańsku przeciwko gloryfikacji Stepana Bandery – 5 lutego 2010 r.

Do organizatorów doszły niepokojące informacje, że protesty mogą być zakłócone przez przebywających w Polsce Ukraińców, którzy sympatyzują z nazistami spod znaku „Swobody” Ołeha Tiahnyboka i Partii Radykalnej Ołeha Laszko oraz z faszystowskimi tzw. batalionami ochotniczymi. Ponoć mają ich wesprzeć polscy sympatycy banderowców. Dlatego też oficjalnie została powiadomiona policja. Czy wypełni ona swoje zadanie? Czy nie dopuści do prowokacji i do atakowania demonstrantów? Będzie to test na to, kto faktycznie rządzi w Polsce. Czy zwycięży polskie brawo, czy prawo banderowskich bojówkarzy, których Trzecia RP w tak bezmyślny sposób wpuszcza na swoje terytorium? Koniecznie trzeba zabrać aparaty fotograficzne i kamery, aby dokumentować ewentualne prowokacje.

Oczywiście będą ataki medialne, głównie ze strony sympatyzującej z nacjonalistami ukraińskimi „Gazety Polskiej Codziennie”. Już widzę te artykuły, które wzorem Dawida Wildsteina będą opierać na teoriach spiskowych oraz na wyzwiskach typu „ruscy agenci” i „pożyteczni idioci”.

Jednak nie ma co tym się przejmować, bo to gazeta upadająca (głównie z winy stosującego cenzurę redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza), a kupujących ją jest znikoma ilość. Poza tym, coraz więcej osób z PiS i Klubów „Gazety Polskiej” widzi jak szkodliwe jest w czasie kampanii wyborczej wspieranie ukraińskich bojówkarzy. Przekonałem się o tym wczoraj w czasie spotkania klubu „GP” w Mysłowicach, w czasie którego mówiłem o stosunkach polsko-ukraińskich, a które odbyło się pomimo zakazu ze strony wspomnianego Tomasza Sakiewicza i jego przybocznego Ryszarda Kapuścińskiego, radnego miejskiego z Krakowa.

Uczciwe media internetowe zamieściły informacje o pikietach. Szczególne podziękowania należą się prawicowym portalom Prawy.pl, Stefczyk.info, Niezależny Kraków i Blogmedia24 oraz takim gigantom jak RMF 24 i Onet.

Pikieta przed konsulatem Ukrainy w Krakowie – 5 lutego 2010 r.

Rozpowszechnij i przyjdź!

http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=10023

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s