Jutro protest także pod PWSZ w Przemyślu.


Jutro, w czwartek 23 bm. o godz. 17.00 odbędą się pikiety pod wszystkimi ukraińskimi placówkami dyplomatycznymi w Polsce, także pod ambasadą przy ul. Szucha 7 w Warszawie oraz pod konsulatem przy ul. Beliny-Prażmowskiego w Krakowie (tuż obok Ronda Mogilskiego). Adresy pozostałych placówek.

Mój felieton na ten temat ukazał się dziś rano w dziale Wiadomości na głównej stronie Onet.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ukraina-tak-gloryfikacja-upa-nie/7dzde


Spora pikieta zapowiada się także w Przemyślu, w tym też przez budynkiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, której ukraińscy studenci gloryfikowali zbrodniczą UPA pod czerwono-czarną flagą.

Co do uczelni, to w tej sprawie został wystosowany list protestacyjnych do władz polskich

Ruch Społeczny Patriotyczny Polski Przemyśl

Ul. Chrobrego 10

37-700 Przemyśl

 

Sz. P. Grzegorz Schetyna

Minister Spraw Zagranicznych

Al. J.Ch. Szucha 23

00-580 Warszawa

 

Sz. P. prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Ul. Hoża 20

00-529 Warszawa

 

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu

Ul. Waygarta 8

37-700 Przemyśl

 

 

W dniu 16 października 2014 roku na stronach internetowych ukazało się zdjęcie studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu na którym to studenci wspomnianej uczelni będący obywatelami Ukrainy świętowali w ten sposób „dzień UPA” w Przemyślu.

Na wspomnianym zdjęciu pozowali oni na tle flagi czerwono-czarnej będącej symbolem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, która jest także symbolem ukraińskiego szowinizmu określanego przez wielu naukowców (m.in. prof. dr hab. Bogusława Grotta) jako „dynamiczny faszyzm” nawiązujący do niemieckiego nazizmu i faszyzmu włoskiego.

Ponadto wspomniani studenci na swoich prywatnych profilach propagowali wprost zdjęcia propagujące faszyzm niemiecki, które były ilustracja do cytatów z wypowiedzi Adolfa Hitlera. Dodatkowo wspomniani studenci publikowali zdjęcia i emblematy faszyzującego na Ukrainie „Prawego Sektora” z obozów szkoleniowych, której to organizacji są zapewne członkami.

Należy podkreślić, iż są oni studentami posługującymi się Kartą Polaka, który to dokument daje liczne uprawnienia w postaci stypendiów i wielu zwolnień z opłat, które ponosi Rzeczypospolita Polska.

W związku z powyższym wnoszę o:

  1. Wyciągniecie konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób łamiących prawo Rzeczypospolitej Polskiej w postaci usunięcia wspomnianych studentów ze studiów.
  2. Wzmożenie nadzoru nad osobami, które studiują w Polsce w zakresie ewentualnego propagowania idei będących w sprzeczności z prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Weryfikacji przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych osób zamieszanych w sprawę, co do prawa posiadania uprawnień do posiadania i posługiwania sięKartą Polaka. Proszę również o sprawdzenie procedury przyznania tym osobom Karty przez polskie placówki dyplomatyczne.
  4. Wszczęcie przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu dochodzenia w sprawie łamania przez obywateli Ukrainy posiadających Kartę Polaka i studiujących na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w oparciu o art. 256 pk. 1 i 2 Kodeksu Karnego, przez to iż publicznie promowali flagę czerwono-czarną w Polsce, która jest symbolem odwołującym się do faszyzmu oraz na prywatnych stronach internetowych propagowali cytaty z wypowiedzi Adolfa Hitlera ilustrując to zdjęciami propagującymi faszyzm.

W załączniku przedstawiam wybrane kopie zdjęć oraz publikacji ze stron internetowych wraz z dostępem do nich.

Info,Link,Zródło,autor:

http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=10014

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s