Dlaczego Sakiewicz i Wildstein poniżają polskich Ormian?


Pomimo interwencji i słów krytyki od kilku dni pod tekstem Dawida Wildsteina na portalu Niezalezna.pl, którym niepodzielnie rządzi Tomasz Sakiewicz, wisi wpis poniżający moją skromną osobę ze względu na ormiańskie pochodzenie. Pochodzenia tego nigdy się nie wstydziłem, bo Ormianie w historii Polski zapisali się złotymi zgłoskami. Tym bardziej więc owo poniżanie świadczy bardzo źle tak  o autorze wpisu (właściciel portalu zna jego dane), jaki i Tomaszu Sakiewiczu i Dawidzie Wildsteinie, którzy wpisu tego uporczywie nie chcą usunąć.

W ten sposób poniżają oni nie tyle mnie, co całą społeczność ormiańską w Polsce. Dlaczego tak postępują?  Czy będą mieli odwagę odpowiedzieć na to pytanie.

Dziwi mnie przy tym fakt, że inni publicyści tego portalu, odwołujący się do wartości katolickich i patriotycznych jak np. Jan Pospieszalski, nabrali wody usta w tej sprawie. Czyżby ich milczenie było akceptacją dla tej formy rozprawia się z mniejszościami narodowymi? Tak czy siak to milczenie też nie wystawia im dobrego świadectwa.

W tej sprawie został napisany list do Rzecznika Praw Obywatelskich. Odpowiedź na ten list będzie ważna dla wielu innych Polaków, którzy mają różne korzenie. Zwłaszcza dla tych z Kresów Wschodnich, gdzie małżeństwa mieszane były na porządku dziennym. Teraz także jest  bardzo wiele takich małżeństw, bo miliony Polaków emigrują zagranicę, a w ich miejsce przyjeżdżają cudzoziemcy praktycznie z całego świata.

Autor,Link,Zródło,Info:

http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=10002

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s