Jutro święto banderowców i ich polskich popleczników .


Via internet.Jutro święto banderowców i ich polskich popleczników   2014-10-13
Szykuje się feta. We wtorek, po raz pierwszy od wydarzeń na kijowskim Majdanie, obchodzona będzie rocznica utworzenia UPA. Była to organizacja zbrodnicza, której członkostwie do dziś mają na rękach krew Polaków i Żydów, ale tzw. polityka historyczna, prowadzona intensywnie od czasów prezydentury niechlubnej pamięci „pomarańczowego” Wiktora Juszczenki, stara się ukazać ją europejskiej opinii publicznej jako formację narodowo-wyzwoleńczą. Przemilcza się więc jej antypolskie i antysemickie działania, ale wyolbrzymia opór wobec Sowietów. Typowa manipulacja fatami historycznymi.

W podobny sposób do sprawy podchodzi część polskiego establishmentu, wychowanego na tzw. micie Jerzego Giedroycia oraz na poglądach Bronisława Geremka, Jacka Kuronia i Lecha Kaczyńskiego. Nie zdziwiłbym się więc, gdy jutrzejsze wydania np. „Gazety Wyborczej” i „Gazety Polskiej Codziennie” ukazały się w czerwono-czarnych barwach, z podobiznami tak ludobójców z Wołynia, jak i bojowników z tzw. batalionu ochotniczego” „Ajdar”, oskarżonego o zbrodnie wojenne na Ukrainie wschodniej.

Nie dziwiłbym się też, gdyby wydania te otwierały  ideowo wstępniaki redaktorów naczelnych Adama Michnika i Tomasza Sakiewicza, „pudrujące” UPA i „rozgrzeszające” jej zbrodnie.  A może jutro także Kazimierz Wóycicki, tak bardzo lansowany (głównie ze względów towarzyskich) przez Katolicką Agencję Informacyjną, znów będzie gloryfikować kata Polaków, Romana Szuchewycza? A może także Andrzej Nowak z Krakowa, lansowany (także ze względów towarzyskich) przez niektóre środowiska prawicowe na kandydata na prezydenta, napisze  w miodousty sposób o potrzebie przyjaźni i współpracy polsko-banderowskiej?

Obchody rocznicowe zaczęły się wczoraj we Lwowie. Zobacz fotoreportaż

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fmarsz-upa-przeszedl-ulicami-lwowa-video&utm_source=rss&utm_campaign=rss#

Poniżej zdjęcia ….

…. z koczowiska „majdanowców” we Lwowie (wykonane w lutym br.) ….

….. oraz z jednego z miast na Pokuciu.

Przeczytaj także

Zbrodnia Wołyńska jako zbiorowe opętanie

http://kresy24.pl/57135/mysterium-iniquitatis-czyli-rzez-wolynska-jako-zbiorowe-opetanie/

Nic dodać, nic ująć.

Autor,Link,Zródło,Info:

http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9974

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s