AdNovum:Wojna domowa na Ukrainie 7.10.2014r- 31 dzień rozejmu.


Liderka partii „Batkiwszczyna”, Julia Tymoszenko wezwała ukraiński rząd do płacenia pełnej ceny za gaz, ustalonej w porozumieniu z Rosją, które podpisała w 2009 roku.

Jak widać wziatki za prowizję są ważniejsze dla niej niż deklarowany przez nią ukraiński patriotyzm. Ale chyba jest to obecnie normą nie tylko tam?

Jeden z liderów odeskiej społeczności żydowskiej, Michael Maiman powiedział, że tylko w ciągu ostatniego miesiąca zostało pobitych w Odessie w dzielnicy Suworowa ponad dwudziestu Żydów, w sumie zaś liczba ta wynosi łącznie 36 przypadków pobicia oraz dokonanych kradzieży.

Ostatnim głośnym zajściem było pobicie członka diaspory i jednocześnie deputowanego do Wierchownej Rady z ramienia „Partii Regionów” Nestora Szufricza, które miało miejsce 30 września:

„Zobaczcie, co zrobili biednemu Szufriczowi. Nie pozwolimy bić naszych, nigdy się z tym nie pogodzimy. My Żydzi chcemy spokojnie i normalnie tu żyć. Musimy doprowadzić do rozbrojenia członków prawego sektora”– powiedział Michael Maiman.

A tak to pobicie wyglądało:

Ciekawe dlaczego nasze media ani nasi politycy nie podają podobnych informacji na temat represji jakim poddawani są obecnie na zachodniej Ukrainie nasi rodacy jak i inni przestawiciele różnych mniejszości, w tym jak widać żydowskiej?

Czyżby jak dotychczas gra polityczna prowadzona wobec Ukrainy była ważniejsza niż dobro polskiej mniejszości zamieszkującej ten kraj podobnie jak to ma miejsce w odniesieniu do zbrodni na polskich Kresach Wschodnich w czasie i po II WŚ?

Jeśli chodzi o wczorajszą sytuację na frontach ukraińskiej wojny domowej to niewiele się ona zmieniła.

Nadal ukraińska artyleria ostrzeliwała północne dzielnice Doniecka, szczególnie dzielnicę Kijowską, gdzie pociskami został trafiony 9-piętrowy dom przy ulicy Wzletnaja nr. 11 „a”, w którym pociski spowodowały wybuch pożaru na drugim i piątym piętrze oraz zniszczone zostały pomieszczenia gospodarcze domu przy ulicy Stratonowa nr. 95.

W dzielnicy Kujbyszewskiej pociskami został trafiony dom jednorodzinny przy ulicy Kowałako nr. 17, który całkowicie został w wyniku tego zburzony.

Całą noc sporadycznie słychać było strzały z broni maszynowej w wyżej wspomnianych dzielnicach.

Mimo tego życie w Doniecku również zaczyna powoli powracać do normy; zebrano i wywieziono pozostałości skutków dotychczasowych ostrzałów, remontowana jest infrastruktura bytowa miasta, zaś komunikacja miejska obecnie działa zgodnie z rozkładami jazdy.

Ciągle utrzymuje się stan wysokiego napięcia w rejonie lotniska donieckiego i trwają tam walki, gdzie siły powstańcze ostrzeliwują pozycje broniących się tam ukraińskich oddziałów wojskowych.

Aktualną sytuację w tym rejonie frontu dokumentuje poniższa mapa:

Jak widać na mapie, część lotniska od strony miejscowości Piaski oraz pas zadrzewień pomiędzy Donieckiem a Piaskami znajduje się nadal pod kontrolą sił ukraińskich. Zaś znajdujące się tam ukraińskie oddziały mają silne wsparcie od strony miejscowości; Piaski z zachodu, Opytnoje od północy oraz z Awdiejewki z kierunku północno-wschodniego. Tak więc dokąd nie zostanie zlikwidowane to wsparcie, dotąd powstańcy nie będą mogli zająć całego terenu lotniska, a więc i jednocześnie opanować jego otoczenia gdzie rozlokowana jest ukraińska atryleria, która prowadzi sotrzał na cele cywilne w Doniecku i jego północne przedmieścia.

Nadal trwa wymiana ognia z siłami rządowymi w rejonie Debalczewa, ale nie prowadząc w żaden sposób do zmiany położenia na tamtejszym odcinku frontu:

Trwała również wymiana ognia w rejonie miast Zdaniwka-Kirowsk, na wschód od Doniecka:

Jeden z więzionych przez ukraińską gwardię narodową członek milicji ludowej, dowódca jednego z plutonów batalionu  „Szachtarsk”, Stanisław Stankiewicz opowiadał jak są traktowani jeńcy, którzy trafią do ukraińskiej niewoli. A więc trzymany on był, tak samo jak i inni jeńcy, w takich oto dołach:

Dół taki; o przekroju kwadratu, ma wymiary metr na metr i około 2,5 m głębokości, gdzie na dnie zawsze zbiera się woda, tak więc więzień nie może się położyć, ale za to stoi ciągle mniej więcej po kolana w wodzie. Dodatkowo mają oni skrępowane drutem ręce i nogi.

Jamy wykopane w ziemi pełniące rolę pojedyńczych cel są otoczone polami minowymi, na które zapędzano niekórych jeńców poganiając ich strzałami z karabinów maszynowych, gdzie ginęli od pocisków albo od wybuchu miny.

Więziniowie byli bici i torturowani, nie dawano im jeść i pić, rannym nie udzielano pomocy medycznej. Jedną z tortur, stosowaną wobec członków milicji i powstańców było wypalanie na plecach gorącym żelazem znaku swastyki:

A tak prezentuje się stan miejscowości Iłowajsk po jego wyzwoleniu spod ukraińskiej okupacji:

A tak wygląda Pierwomajsk po kilkumiesięcznym ukraińskim ostrzale artyleryjskim:

Więcej zdjęć z Pierwomajska można zobaczyć pod tym linkiem:

cassad.net/tv/albums/75/razrusheniya-v-novosvetlovke-25-sentyabrya-2014/

Na koniec apel wystosowany przez dowódcę odziału powstańczego ps. „Giwi” do polskich i ukraińskich władz oraz żołnierzy i ich matek:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu: „Zwyczajny faszyzm”.

*     *     *

Ps.

A teraz trochę informacji od rzeczy i do rzeczy jak to się portal w szambie tapla:

Niejaki wielo-nickowy turbo/kodiak/rangers/szuropodoby/sony/blizna itd. itd. napisał oto tu na tym portalu takie oto paszkwilanckie coś, co trudno nazwać tekstem a wyłącznie cuchnącym ludzkim ścierwem szambem:

1.  blizna.neon24.pl/post/113609,dlaczego-adnovum-zbanowal-te-wpisy-cz-3-3,

2.  blizna.neon24.pl/post/113581,dlaczego-adnovum-zbanowal-te-wpisy-cz-2-3,

Oto ono specjalnie zarejestrowało swego bloga aby spłodzić tą cuchnącą ohydę.

Jeśli właściciel tego portalu wraz z osobami odpowiedzialnymi za dopuszczenie na swoje „szanowne” łamy tego cuchnącego pomyjami z rynsztoka paszkwilu nie ustosunkuje się do tej sprawy oficjalnie i nie postąpi jednocześnie jak honor tego wymaga, to te słowa tu w tej chwili napisane przeze mnie, są ostatnimi moimi słowali zamieszczonymi na tych łamach.

Pozdrawiam wszystkich, którzy tu zagladali i razem ze mną śledzili to co się działo w ciągu ostatnich miesięcy na Ukrainie i nie tylko tam.

Pokój Ludziom Dobrej Woli!

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,


Autor,Link,Info;Zródło:

http://adnovum.neon24.pl/post/113604,wojna-domowa-na-ukrainie-7-10-2014r-31-dzien-rozejmu

http://www.novorosinform.org/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s