Szanowny Panie AdNovum.


Powtórzę jak większość się wypowiadających, że jestem wiernym czytelnikiem pańskiego bloga i zgadzam się w pełni z ich opinią, że powinen Pan wynikły problem przeanalizować na spokojnie z włąścicielami portalu i odpowiedzieć nam co dalej.

Ma Pan bardzo rzadką cechę wypowiadania się w sposób bardzo zrównoważony i wysoce obiektywny oraz posiada Pan umiejętność logicznego wyciągania wniosków z masy informacji w tym też propagandy zalewającej net.
Jestem już dość wiekowym inżynierem budowlańcem prowadzącym własną działalność gospodarczą, o jednoznacznych poglądach lewicowych i ciągle interesującym się sytuacją polityczno-gospodarczą kraju. Piszę to dlatego ażeby można bylo zrozumieć dalszy ciąg mojej wypowiedzi.


Wspomniana wyżej Pańska obiektywność w sprawach Ukrainy wywołała taką falę zainteresowania, że blog zaczęły odwiedzać dziennie dziesiątki tysięcy czytelników. Wielu z nich tylko właśnie po to aby uzyskać inny pogląd na rzeczywistość dziejącą się na Ukrainie niż w naszych mediach.


Czynny udział wielu z nich w podawaniu faktow, objaśnień, filmów, przeglądów doniesień prasowych etc. daje nam czytelnikom świadomość, że pomimo nachalnej propagandy uprawianej prze oficjalne media, iż „Prawda zawsze zwycięża”.


I nie wiem czy Pan zwrocił uwagę na jedną rzecz, że uczestnicy pańskiego bloga reprezentują scenę polityczną od prawa do lewa.


I poza wyjątkami fanatycznych trolli czy też podstawionych agentów poglądy na problemy wojny domowej na Urainie są u nas wszystkich wyjątkowo zbieżne. Jest to pańskie fenomenalne osiągnięcie w naszym tak mocno podzielonym społeczeństwie.


Tym osiągnieciem naruszył Pan interesy klasy rządzącej Polską bo skupienie w jednym miejscu (blog, forum, portal) tak dużej rzeszy czytelników o zupełnie odmiennych poglądach politycznych, religijnych czy gospodarczych bez „zwyczajowego polskiego ujadania na się nawzajem” stwarza niebezpieczeństwo masowego dogadania się nas zwykłych obywateli co do przyszłych wyborów swoich przedstawicieli politycznych. Tak, że w nieodległej perpektywie moglibyśmy myśleć o generalych zmianach politycznych. I dlatego prowokatorzy chcą rozwalić pańskiego bloga do którego się już przyzwyczaiło dziesiątki, a może nawet setki tysięcy codziennie AdNovum odwiedzających.


Ale chciałbym także aby Pan zauważył implikacje jakie mogą wyniknąć z pańskiego odejścia z NEon24. Zanim czytelnicy znajdą Pana w nowym miejscu, zanim się rozpocznie budowa wzajemnego zaufania miną miesiące jesli nie lata. A kontynuacja działalności Pana tutaj stanowi także mozliwość podjęcia jeszcze jednej istotnej sprawy – naprawiania już dzisiaj Polski. Bo nie jest tak, że prawa albo lewa strona, albo ta czy inna partia mają recepty na to. Naprawa Polski musi być robiona wspólnie przez wszystkie strony, ale ze świadomością potrzeby kompromisu, umiejętności dogadywania się, ustalania hierarchii potrzeb i celów.
W tym celu są potrzebni tacy ludzie jak Pan i uczestnicy pańkiego bloga.


Ja osobiście widziałbym aby podjął się bezpośrednio rozmow z PP R.Oparą i J.Ruszkiewiczem w celu techniczno-operacyjnego działania na blogu, posiadanych uprawnień, eliminowania trolli, etc. i kontynuowal nadal swoją pracę. Jako zupełny laik nie chcę się wypowiadać na tematy techniczno-organizacyjne.


Ale bardzo chciałbym również aby właściciele portalu rozważyli dodatkową sprawę, a mianowicie utworzenia drugiego bloga pod Pana nadzorem dotyczącego tematu „jaka ma być jutro ta nasza Polska”, gdzie moglibyśmy się wszyscy od prawa do lewa wypowiadać i sprobować znaleźć dla nas wspólny mianownik.

 

Oczywiście powinny być określone ograniczenia odnośnie propagowania fanatycznych idei, kultury wypowiedzi, etc.
Mam Panie AdNovum pelne przekonanie, że pomimo dodania sobie roboty potrafiłby Pan sobie z tym znakomicie poradzić. A na efekty takiej rzeczowej dyskusji z różnorodnymi propozycjami naprawdę nie musielibyśmy długo czekać. Pozdrawiam serdecznie Rysa

Autor,Link,Info:

http://adnovum.neon24.pl/post/113677,zeby-sprawa-byla-jasna#comment_1035499

P.S.Odpowiedz znakomitego Blogera i dziennikarza na reakcje innego Pana:

@Zbigniew Jacniacki 17:48:37
Człowieku zapoznaj się ze sprawą a nie zabierasz głos nie mając pojęcia o co chodzi. czy ty tak może specjalnie dokładasz teraz do pieca? Przecież jesteś jedną z czołowych osób redakcji tego portalu i nie wiesz o co chodzi?
Wolne żarty!!!!!Ale aby sprostować tą manipulację odpowiem ci:

Otóż jeśliby prowokator o ps. „blizna” napisał to co zamieścił w swoim blogu, który sobie założył specjalnie w tym celu na neonie, na moim blogu, to oczywiście zostałby od razu i bez dwóch zdań zbanowany.
A więc jak napisałem wyżej, problem polegał na tym, że on sobie założył blog, na którym mógł wypisywać na każdą dowolną osobę co tylko chciał i na taką działalność już ja nie miałem żadnego wpływu a wyłącznie redakcja portalu, która to po prostu tolerowała.

 

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Szanowny Panie AdNovum.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s