17-letnia Maria Kołakowska skazana bez obrony.


 9 października 2014 naszdziennik

17-letnia Maria Kołakowska skazana za sprzeciw wobec pseudospektaklu „Golgota Picnic”. W procesie nie dano jej żadnej możliwości obrony.

Sąd Rejonowy w Gdańsku w trybie zaocznym skazał 17-letnią Marię Kołakowską na 40 godzin prac społecznych. Nastolatka została skazana za to, że 28 czerwca br. podjęła próbę uniemożliwienia odczytania obrazoburczego scenariusza pseudospektaklu „Golgota Picnic”, który miał się odbyć w świetlicy Krytyki Politycznej w Gdańsku.

Dziewczyna bez problemu weszła do świetlicy i aby zapobiec bluźnierstwu, w obecności około pięćdziesięciu lewackich aktywistów rozpyliła dezodorant o nieprzyjemnym zapachu. Rzuciło się na nią kilku mężczyzn, została pobita, na głowę nałożono jej worek. Mężczyzna, który się tego dopuścił, został uniewinniony, a Marysię oskarżono o czyn chuligański i skazano.

– Wyrok w trybie zaocznym zapadł 2 października, ale ani Marysia, ani jej adwokat nie zostali poinformowani przez sąd o zakończeniu śledztwa, dniu rozprawy i jej skazaniu. Adwokat, zaniepokojony ciszą w tej sprawie, poszedł do sądu, aby zasięgnąć informacji, i dowiedział się, że zapadł wyrok – informuje Anna Kołakowska, matka dziewczyny.

Nie dano jej możliwości obrony. Jak wynika z akt, w tej sprawie nie został przesłuchany także żaden ze świadków obrony. – Nawet w stanie wojennym nie zapadały wyroki w trybie zaocznym, bez możliwości obrony oskarżonych – ocenia matka nastolatki. Marysia ani jej rodzice nie zamierzają zgodzić się z niesprawiedliwym, upokarzającym wyrokiem. Zapowiadają złożenie zażalenia w tej sprawie. – Marysia z ciążącym na niej wyrokiem za odwagę obrony wiary i wartości zapisała kolejną kartę w historii swojej rodziny, w której każde pokolenie doświadczyło represji i więzień, począwszy od czasów zaborów, a skończywszy na stanie wojennym – podkreśla Anna Kołakowska.

– Gdyby sąd miał odwagę przeprowadzić rozprawę z udziałem Marysi, to nie miałby wątpliwości, że zasłużyła raczej na Krzyż Walecznych, a prace społeczne wykonała już z nawiązką, pracując jako wolontariusz z łopatą na cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku przy poszukiwaniu polskich bohaterów zamordowanych wyrokiem stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości – dodaje matka Marysi.

Jak już media informowały że pseudo-sztuka „Golgota Picnic” obfituje w lubieżne sceny, podczas których drwi się z męki Jezusa Chrystusa. W kilkudziesięciu miastach Polski odczytywano scenariusz tego pseudo spektaklu. Środowiska katolickie protestowały przeciwko tej obrazoburczej prezentacji.

Link,Info,Zródło:

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13949&Itemid=100

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/102215,skazana-bez-obrony.html

http://www.parafiazloczew.com.pl/skazana-za-co/

https://ewastankiewicz.wordpress.com/2014/10/09/skazana-bez-obrony/

Reklamy

2 thoughts on “17-letnia Maria Kołakowska skazana bez obrony.

  1. Promujecie chuliganów i uczycie nienawiści, to ma być głos chrześcijański??????? Ciekawe czy ten komentarz zostanie zamieszczony.

    Lubię to

  2. Jakie umocowanie prawne posiada aktualny sąd, by wymierzać sprawiedliwość? Sadownictwo do dziś nie zmodyfikowane powstało z inicjatywy PPR w 1945 roku i dopuściło się niezliczonej liczby zbrodni sądowniczych.

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s