„BOLEK” przegrał z Wyszkowskim. Ostatecznie.


Koniec procesu o „Bolka”. Wałęsa przegrał z Wyszkowskim.

Proces o ochronę dóbr osobistych z powództwa Lecha Wałęsy przeciw byłemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu został zakończony po dziewięciu latach. Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił zażalenie Lecha Wałęsy, a były prezydent został obciążony kosztami procesowymi. Wyrok jest prawomocny.

 

Sąd Okręgowy w Gdańsku Wydział XVI Cywilny Odwoławczy  w składzie: Przewodniczący: SSO Hanna Czerniak – Wołochowska Sędziowie: SSO Sylwia Kamińska (spr.)  p. o. SSO Magdalena Chrzanowska  po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2014 roku w Gdańsku  na posiedzeniu niejawnym  sprawy z powództwa Lecha Wałęsy  przeciwko – Krzysztofowi Wyszkowskiemu  o zapłatę  i skutek zażalenia – powoda na postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie z dnia 20 grudnia 2013 ku, sygn. akt I C 214/13 w zakresie pkt 3 i 4  postanawia: oddalić zażalenie – napisano w orzeczeniu, które otrzymał Krzysztof Wyszkowski.

Przypomnijmy, że laureat pokojowej nagrody Nobla domagał się wcześniej od Wyszkowskiego zwrotu kosztów, poniesionych przez Wałęsę za opublikowanie na antenie TVN przeprosin samego siebie w imieniu byłego działacza opozycji PRL. Przegrał jednak proces z byłym opozycjonistą.

Krzysztof Wyszkowski podtrzymuje stanowisko o agenturalnej przeszłości Wałęsy.

Lech Wałęsa wytoczył mu w 2005 proces o naruszenie dóbr osobistych za nazwanie go współpracownikiem SB o pseudonimie „Bolek”.

Dziś Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił zażalenie Lecha Wałęsy i obciążył byłego prezydenta kosztami procesowymi. Wyrok jest prawomocny.

Jak wiemy Wałęsa jak i jego Brat  byli  przesłuchiwani nawet w  dość ostrym tonie przez przez pracowników SB i byli zarejestrowani przez Służbę Bezpieczeństwa. Lech Wałęsa   pod  pseudonimem „Bolek”.Czy donosił na kolegów i miał  za to forsę czy też miał  doczepiony podsłuch  co wtedy technicznie było możliwe nie będzie wyjaśnione.

Czy był  podwójnym  agentem, który  otrzymywał forsę również od agentów z USA (administracji),pozostanie w sferze spekulacji.Faktem  jest  że Sp.Popieluszko został zlikwidowany a Wałęsa jako wróg „komuchów” jak to niektórzy oceniają wytrwał, przeżył i  miał szanse, których  zabrakło Lepperowi.Rosjanie wydawali rozkazy  w PRL a nie agenci zachodni.

 

Adininistracja CCCP  zaakceptowala  propozycje sp.Wojciecha Jaruzelskiego aby pozostawić przy życiu Lecha Wałęsę.Wojciech Jaruzelski uratował  Lecha Wałęsę i jego rodzinę.O tym wiedział  doskonale Krzysztof Wyszkowski jako od 1977 współpracownik KSS KOR,która całkowicie była pod kontrolą administracji PRL.Jak wiemy w roku 2012  Krzysztof Wyszkowski  otrzymał Honorową Nagrodę im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.Czy decyzja Sądu Okręgowego w Gdańsku zamknęła sprawę?Czy  warto  wracać  do przeszłości gdy przyszłość oczekuje zmian w Polsce?

Kiedy  w końcu  politycy  w  Polsce  od lewicy do prawicy pogodzą się  dla Dobra Polski i jej mieszkańców?

Info,Link,Zródło:

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13946&Itemid=100

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s