Plan Obamy dla Ukrainy? Faszystowski rząd,który ….wykonuje „polecenia” Waszyngtonu?


Obama’s New Ukraine =A Russophobic, Failed State Ruled by Fascists – M.Whitney

www.counterpunch.org/2014/05/02/obamas-new-ukraine/

„W czasie kiedy Rosja podejmuje wysiłki aby zmiejszyć i rozwiązać kryzys (na Ukrainie), reżim w Kijowie zdecydował zaatkaować z powietrza osiedla mieszkańców, burząc ostatnie nadzieje utrzymania porozumień Genewskich – jak stwierdził rzecznik Putina -Dmitry Peskov. „Kryzys na Ukrainie nie jest rezultatem agresji Rosyjskiej, ale kryminalną strategią Stanów Zjednoczonych oraz ich europejskich sojuszników – aby zainstalować na Ukrainie – na granicach Rosji, reżim władz wrogich Rosji i docelowo aby rozbić Rosję.

 

W piątek, rozpoczęły się walki na wschodniej Ukrainie, w Słowiańsku, Rząd w Kijowie zdecydował zrobić nalot helikopterami na miasto a wojsko zaatakowało punkty kontrolne. Dwa helikoptery zostały zestrzelone, zginęło 2 pilotów, jeden  wziety do niewoli. Rzecznik Kremla, Dmitry Peskow zaapelował w Rosyjskiej Telewizji do władz UE aby zrobili wszystko co możliwe, przekonali władze w Kijowie do odwołania operacji zbrojnych.”Wzywamy USA i władze UE do właściwej oceny bieżących wydarzeń i natychmiastowego wstrzymania ataków na bezbronna ludność cywilną – na obywateli własnego kraju.

Jak na razie, brak reakcji z Waszyngtonu, chociaż nie ulega wątpliwości, że Administracja Obamy wspólnie organizuje działania. Departament Stanu i CIA były bezpośrednio zaangażowane w puczu który usunął demokratycznie wybranego Prezydenta Wiktora Janukowicza –Waszyngton jest także powiązany w organizacji karnych akcji, skierowanych przeciwko ludności etnicznie Rosyjskiej, protestującej na wschodniej Ukrainie. Obaj: Dyrektor CIA John Brenan oraz Viceprezydent John Biden byli w Kijowie na kilka godzin przed rozpoczęciem dwóch poprzednich akcji zleconych przez samozwańczego Premiera A. Jaceniuka. Jak zauważył jasno Minister Spraw Zagranicznych, Sergiej Ławrow: „Jest oczywiste, gdzie i kto podejmuje decyzje – to Waszyngton”.

 

W czwartek, wydawało się, że można uniknąć zbrojnych ataków, kiedy Prezydent przewrotu – Turczynow stwierdził, że stracił panowanie nad sytuacją. Z ubolewaniem poinformował media:”Trudno zakceptować tę prawdę ale większość sił zbrojnych na wschodzie – jest niezdolna do wykonywania swoich obowiązków”. Turczynow potwierdził fakty: wojska ukraińskie odmawiają ataków na ludność cywilną, własnych rodaków. Ten bunt rozszerza się i obejmuje elitarne jednostki spadochroniarzy oraz lokalne oddziały policji, które  sympatyzują z protestującymi

 

Jedyną grupą, która chce wykonywać rozkazy i dyrektywy z Waszyngtonu są ludzie Prawego Sektora – neofaszyści, którzy już pomogli obalić Rząd Janukowycza.
W ostatnim tygodniu, członkowie tej otwarcie faszystowkiej partii, uczcili i upamiętnili „sprawców masakry w Janowej Dolinie”, gdzie 600 Polaków, było zamordowanych przez UPA – Ukraińska Armia Wyzwolenia
Ta masakra była początkiem czystki etnicznej, na obecnie zachodniej Ukrainie, gdzie setki tysiecy Polaków zginęło – było wymordowanych w ciągu kilku miesiecy.

 

To właśnie nowi sprzymierzeńcy Obamy w Ameryce, w wojnie przeciwko Rosji. Informacja  z Reutera: „Międzynarodowy Fundusz Walutowy, ostrzegł, że jeżeli Ukraina straci tereny na wschodzie kraju, IMF będzie musiał zmienić warunki 17 miliardów kredytu pomocowego dla kraju . Czy ktokolwiek słyszał, aby było możliwe, że IMF grozi wycofaniem kredytowania, jeżeli polityczny lider kraju, nie wyraża zgody na wojnę przeciwko własnym obywatelom. Każdy może jasno zrozumieć: IMF działa na rozkazy Białego Domu.

To jest wojna Obamy, jego palce są umoczone w tej obłędnej polityce. Obama z całkowitą determinacją chce wciągnąć Rosję – do krwawej wojny partyzanckiej na Ukrainie – tak jak  w Iraku, Afganistanie, Libii, Syrii.
Oto fragment artykułu z NYT pt. „Nie dochodzi do P. Putina”:

 

Zgodnie z artykułem; „Putin chciałby mieć chaotyczny, upadły kraj na granicach Rosji. Czy ktokolwiek słyszał o podobnym nonsensie w swoim zyciu? To przecież nie Putin – obalił Rząd Ukrainy. Zrobił to Rząd USA. To nie Putin pogwałcił porozumienia w Genewie przed upływem 24 godzin od ich podpisania – atakując zbrojnie cywilne protesty obywateli na wschodzie kraju. To był amerykański pajac – Jaceniuk. To nie Putin wysłał wojska aby okrążyć miasta, odciąć ich zaopatrzenie w wodę; wysłać helikoptery które strzelały do obiektów cywilnych, terroryzowały ludzi, miasta. To była wszystko robota faszystowskiej grupy Obamy w Kijowie. Putin nie miał żadnych związków z problemami na Ukrainie. To wszystko jest częścią strategi USA, wejścia do Azji, okrążenia i rozbicia Rosji w celu aby przejąć kontrolę nad surowcami i kontrolę nad przepływem energii do Chin.
Waszyngton chciałby stworzyć z Ukrainy piekło typu Mad-Max, aby uzasadnić założenie tam baz NATO – na granicy z Rosją. To wszystko jest częścią planu by kontrolować Azję i Świat. Putin działał pokojowo w czasie
kryzysu a Obama próbuje sprowokować Prezydenta Rosji poprzez ataki i zabijanie etnicznych Rosjan,

 

Przeanalizujmy oświadczenie MSZ Rosji, w następstwie katastrofy helikoptera w piątek:” Jak wiele razy przedtem ostrzegaliśmy was: używanie wojska przeciwko własnym obywatelom jest zbrodnią i to właśnie doprowadzi Ukrainę do katastrofy. Wspomagając organizatorów przewrotu w Kijowie oraz strategię rozwiązania protestów obywatelskich – za pomocą siły, wojsk – USA i UE biorą ogromną odpowiedzialność oraz zamykają wszelkie możliwości rozwiązania kryzysu drogą pokojowa.
Putin twierdzi: Porozumienia Genewskie są nieważne, po akcji wojskowej Rządu Ukrainy. To jasne: Obama użył Porozumienia Genewskie aby kupić czas, potrzebny do przemieszczenia wojsk oraz sprzętu, uzbrojenia do Polski i na Bałkany. Obama zaprosił Kanclerz A. Merkel do Waszyngtonu aby stworzyć wizję zgody, jedności Europy z USA w kwestii sterowanej wojny z Rosją. Co ma nadzieję uzyskać Obama, robiąc zamieszania? On dobrze wie: Putin nie może odpuscić Krymu a najważnjesze, co będzie z Ukrainą, po zakończeniu kryzysu, w którym Ukraina jest tylko pionkiem w geopolitycznej grabieży ziemi. Oto ciekawe uwagi Andrieja Fursowa – Rosyjskiego naukowca. Jego zdaniem Obama, – Ameryka potrzebuje „kontrolowanego chaosu” i wojny domowej na Ukrainie, która po zakończeniu kryzysu będzie całkowicie antyrosyjska, nacjinalistyczna, Banderowska , Neonazistowska. Podwójnym
więc celem jest ustanowienie państwa antyrosyjskiego, wywieranie stałego nacisku na Federację Rosji
Bismarck kiedyś powiedział: Musimy hodować wśród Ukraińców ludzi, których świadomość jest tak zmieniona, aby nienawidzili oni wszystko – co rosyjskie. Tak więc, mówimy o hisorycznej  psychopatii o sabotażu informatyczno-psychologicznym, którego celem jest stworzenie antyrosyjskich niewolników To są środki rozdzielenia Ukrainy od Rosji, opozycji dla Rosji jako kraju totalitarnego. Był to tzw. Projekt Galicyjski, nad którym pracował  wywiad Austri i Niemiec oraz urząd Kanclerz Rzeszy, potem zaś wywiad Trzeciej Rzeszy, potem CIA, BND.
Banderastan, to ma być przeznaczenie, przyszłość Ukrainy, zaplanowanej przez pajaców-mistrzów zza oceanu – ma to być państwo: oligarchiczne, terrorystyczne i antyrosyjskie.Oligarchiczny Banderastan…oligarchia jest idealnym rozwiązaniem dla zewnętrznej kontroli. To oczywiście będzie pasować oligarchom i Zachodowi. Zgodnie z zasadą: Rządź i dziel. To co administracja Busha zrobiła w Iraku z Szyitami i Sunnitami, teraz Obama chce zrobić to samo między Ukraińcami i Rosjanami.
Ta sama strategia – inny kontynent.
To właśnie plan Obamy dla Nowej Ukrainy – faszystowski Rząd, który wykonuje polecenia Waszyngtonu oraz trzyma stały nacisk na Rosję, poprzez niekończące się prowokacje, awanturniczość i wojnę. Ukraina ma zostać bullterrierem Waszyngtonu na Wschodzie, separując Moskwę od głównych źródeł przychodów oraz uniemożliwiająca wszelkie wysiłki większej intergarcji pomiedzy UE a Rosją. Waszyngton ma nadzieję w ten sposób wcisnąć się do Euroazji, zwiększyć w ten sposób własne szanse Wielkiej Gry – dominacji globalnej w następnych wiekach.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s