Piotr Piętak:Z pola bitwy.


Piotr Piętak http://www.prawica.net/39573

Rozpad informacyjno-decyzyjny naszego państwa nabiera rozpędu. 17 września 2014 roku prezydent podpisuje ustawę, która uniemożliwia firmom transfer części swoich dochodów za granicę. Ustawa jednak nadal nie jest ogłoszona, ponoć za ten błąd, w wyniku którego państwo już straciło 3 miliardy złotych odpowiada urzędnik z Rządowego Centrum Legislacji. Tak przynajmniej wynika z wywiadu jaki przeprowadziła „Rzeczpospolita” z prezesem NiK.

Dlaczego wysoki urzędnik państwowy kpi sobie z obywateli, przecież jeżeli urzędnik tego nie zrobił to znaczy, że nie istnieje rozporządzenie, które nakazuje opublikować ustawę np.. w ciągu 48 godzin. Dlaczego nie istnieje? Dlatego, że jak pisałem o tym w książce e-korupcja.pl, „nasze państwo” podporządkowane jest interesom firm prywatnych, a nie interesowi publicznemu, dlatego, że przełożonym urzędnika nie jest minister tylko prezes firmy.

Proces prywatyzacji III Rzeczpospolitej przedstawiłem detalicznie w książce e-korupcja.pl, jest to proces, który zagraża samem istnieniu III Rzeczpospolitej. Nikt nad nim nie panuje. Fundamentem naszego państwa jest nie tylko korupcja, ale także niemożność naprawy podstawowych jego funkcji przez organa do tego powołane.

Źródłem tego zjawiska, grzechem pierworodnym III Rzeczpospolitej jest proces uwłaszczenia nomenklatury zaaprobowany przy okrągłym stole. W praktyce korupcyjnej związanej z procesem tworzenia aplikacji e-posterunek, którą dokładnie przeanalizowałem w/w książce, powielił się mechanizm tzw. uwłaszczenia nomenklatury, który według politologów był kamieniem węgielnym stosunków własnościowych w początkach III Rzeczpospolitej.

Andrzej M. – przypomnę główny podejrzany w info-aferze – jako dyrektor Biura Łączności Policji uważał, że kody źródłowe Elektronicznego Modułu Procesowego są nie własnością państwową tylko jego własną, że może nimi dowolnie dysponować. Zmieniając pracę wziął je ze sobą odsprzedał firmie, która następnie wystartowała do przetargu, który wygrała.

Dokładnie tak samo postępowali, uważali dyrektorzy przedsiębiorstw państwowych w latach 1984-1989, którzy, dokonywali w podległych im zakładach przesuwania kapitału z sektora państwowego w ręce prywatne czyli własne i kolegów z partyjnej nomenklatury. W jaki sposób to robiono? Dyrektor zakładu był jednocześnie właścicielem spółki (w jej zarządzie zasiadali partyjni notable), która wykorzystywała aparat produkcyjny zakładu państwowego do produkcji towarów, które stawały się własnością spółki prywatnej.

W dzień zakład produkował dla państwa. Na nocnej zmianie na tych samych maszynach dla spółki prywatnej. Andrzej M. i jego koledzy byli ideowymi synami uwłaszczonej komunistycznej nomenklatury. Dlatego, można stwierdzić, że w tej perspektywie, korupcja jest pochodną „okrągłego stołu” i Magdalenki. Jest fundamentem funkcjonowania III Rzeczpospolitej. Aktualnie dochodzimy do granicy rozpadu struktury informatycznej III Rzeczpospolitej, zagraża ona naszemu bezpieczeństwu.

Czy ktoś jeszcze pamięta przygodę prof. Henryka Domańskiego, który uległ wypadkowi, ale policja która spisywała jego dane nie wpisała jego imienia i nazwiska tylko H. D., zgodnie z instrukcją prezesa GIODO, urzędu zajmującego się ochroną danych osobowych. Profesor leżał w szpitalu, znajomi go szukali, a policja odpowiadała, że nic o wypadku nie wie.

Przewiduję niestety katastrofę informatyczną III Rzeczpospolitej, bowiem w momencie kiedy Putin zdecyduje się na prowadzenie „wojny hybrydowej” z Polską, pierwszy atak rosyjskich służb specjalnych wymierzony będzie w naszą infrastrukturę informatyczną, która przestanie działać, która już nie działa, tylko na razie o tym nie wiemy.

Diagnoza, którą postawiłem w e-korupcja.pl jest prawidłowa, tylko co z tym wielkiego, jeżeli państwo rzeczywiście już nie istnieje o czym świadczy mianowanie na stanowisko premiera pani Kopacz.

LINK;INFO:

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13923&Itemid=119

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s