SŁUŻBY SPECJALNE Patryka Vegi – zwiastun i opinie.


Z punktu widzenia Zachodu polskie tajne służby widziane są jako podmiot stabilizujący tutejszą sytuację (utrzymujący w ryzach, mający realną kontrolę), czyli są dla Zachodu de facto wlaściwym partnerem do negocjacji. Są krótko mówiąc Wladzą. Sejm czy rząd to figuranci.

Polską transformację ustrojową negocjowano tak naprawdę nie z Rakowskim czy Mazowieckim, tylko z polskimi tajnymi slużbami. To w tych gremiach (a nie w Sejmie) zapadła decyzja o polskiej transformacji i o „przeflancowaniu” Polski na prozachodni kurs. To slużby zapewniły jej gładki i skuteczny przebieg.

W procesie tejże transformacji wyjątkowo często członkowie slużb oraz ludzie z nimi powiązani stawali się zadziwiajaco dobrze prosperujacymi biznesmenami.

Nie jest prawdą, że bez oslony ze strony Zachodu Polacy zlinczowali  by te służby. Po pierwsze, Polacy nie mają świadomosci (zrozumienia) prawdziwego ukladu sił i reguł gry.

Polacy, jesli się irrytują sytuacją w kraju, to skupiają się na politykach. Reakcja gniewu sprowadza się więc do opowiedzenia sie za PO lub PiS lub innymi takimi politycznymi frakcjami. Takie opowiedzenie się nie ma politycznej wagi (pomijając wagę samego uwięzienia w ten sposob potencjału aktywności politycznej zwykłych ludzi). Nie ma znaczenia czy PO czy PiS (czy inne, włącznie z pozaparlamentarnymi radykałami), bo nie tędy przebiegają prawdziwe linie konfliktu.

Nie na podstawie tożsamości politycznej zapadają kluczowe decyzje.
Po drugie dlatego polskie slużby nie zostaną zlinczowane, bo odnoszą wrażenie, że polskie slużby specjalne mają dobry wizerunek u statystycznego Polaka.

Polak widzi te slużby jako coś, co go chroni i po to jest, a nie represjonuje. Przynajmniej jest tak, ze chcialby rzecz tak widzieć, zeby nie musiał się stresowac, buntowac .

Skoro tak bardzo chce tak  rzeczy widziec, to tak widzi.

To nie tylko przypuszczenie, bo osobiście spoytkalem się z wypowiedziami w stylu „skoro bezpieczeństwo państwa wymaga tego typu dzialań sluzb…”

Tylko że co dzialalność służb ma wspolnego z bezpieczeństwem obywateli?

Mozna taką  dzialalność  podciągnąć pod dzialanie na rzecz bezpieczeństwa danego rezimu, ale nawet to nie zawsze.

Likwidacja WSI to był, moim zdaniem, sabotaż Polski – mówi w wywiadzie w tygodniku „Wprost” Patryk Vega, reżyser filmu „Służby specjalne”.

„Oficerowie służb przestrzegali mnie, że pewni ludzie mogą próbować tę produkcję sparaliżować – mówi Patryk Vega w wywiadzie we „Wprost”. Reżyser sugeruje, że dziennikarze milczą o premierze filmu, bo dostali zakaz. – Oficjalnie dlatego, że mamy napięta sytuację z Rosją i że ten film mógłby podsycić negatywne nastroje w kraju – dodaje.

Ludzie dostali oficjalne polecenie od państwowych służb – stwierdza Vega.

Likwidacja WSI i bałagan po niej to jeden z wątków filmu „Służby specjalne”. Inną inspiracją filmu były też teorie o tym, jak działają tajne służby w Polsce. – Dowiedziałem się od oficera pewnych służb o polityku, którego doprowadzono do wylewu, by pozbyć się problemu – mówi Vega.

Nie piętnuję WSI. Tak funkcjonują służby na całym świecie. (…) Niesłusznie wyrzucono na ulice wielu ludzi, którzy byli świetnymi specjalistami. To był, moim zdaniem, sabotaż Polski – tłumaczy swój punkt widzenia Vega. Reżyser opowiada również, o tym, co się teraz dzieje z były oficerami WSI. – Prezesi ważnych dla Polskich firm byli oficerami WSI. Rezydent wywiadu cywilnego Polski Ludowej w Berlinie Zachodnim wraz z synem prowadza jedną z największych polskich agencji ochrony – wymienia.

A jak oceniają internauci w internecie?Tym razem bez korrektury.

-Polskie slużby specjalne są organizacjami zbrodniczymi, ktore organizuja mordy polityczne. Ta sytuacja w Polsce jest tak dlugo tolerowana przez UE jak dlugo Polska jest pokorna wobec zachodnich koncernow. Jezeli kiedys Polska fiknie zachodnim koncernom, to polskie sluzby specjalne zostana wydane rozjuszonemu polskiemu ludowi, ktory po prostu zamorduje czlonkinie i czlonkow polskich sluzb specjalnych w sposob gwaltowny i bardzo brutalny.
______________________________________________
-Mam się teraz rozczulać nad komunistycznym szpiclem, który w imieniu sowietów szpiegował demokratyczne kraje zachodnie a teraz po rozwiązaniu WSI jest tak „biedny”, że prywatny biznes ochroniarski prowadzi?
_______________

-Nie widziałem jeszcze tego filmu, ale z opisu i zwiastuna wynika, że to jedna wielka propaganda. Chcą wszystkim wmówić, że WSI było świetne, a Macierewicz okropny. To kłamstwo. W WSI byli sami rosyjscy agenci. Bardzo dobrze, że je zlikwidowano.

http://www.youtube.com/profile_redirector/101301035866515865771

____________
czy to czasem nie będzie kolejny film straszący PiS-em i gloryfikujący WSI?
ciekawe, że różne afery, przewały i gierki służb specjalnych czy grasowanie seryjnego samobójcy to nie tylko okres 2005-2007, ale całej III RP – weźcie to pod uwagę

http://www.youtube.com/profile_redirector/118099079455178755963

————-
Takie rzeczy jak pokazane w tym filmie to skutek nieprzeprowadzenia pełnej dekomunizacji!
PZPR i służby PRL-u powinny być uznane za organizacje przestępcze, a ludzi tam pracujących nie powinno się wtedy dopuścić do pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych! jedną pracą dla nich powinno być wypasanie bydła, tak jak musieli pracować ludzie, którym ta banda zniszczyła biznesy (Karpiński , Kluska)

Ta mafia żerowała na Polsce przez całe lata 90′, rozkradała majątek itp.(uwłaszczenie), dlatego jak PiS doszedł do władzy była na Kaczyńskich taka nagonka – oni sprzeciwiali się obaleniu rządu Olszewskiego (Nocna Zmiana).

http://www.youtube.com/profile_redirector/118099079455178755963

Mocny, kontrowersyjny film w stylu „PITBULLA”. Obsada: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Jan Frycz, Andrzej Grabowski, Aldona Jankowska, Joanna Jeżewska, Beata Kawka, Agata Kulesza, Eryk Lubos, Wojciech Machnicki. Wnikliwy, bezkompromisowy obraz działania służb specjalnych we współczesnej Polsce trafi do kin jesienią 2014 roku. To pierwszy zwiastun filmu.

Reklamy

2 myśli w temacie “SŁUŻBY SPECJALNE Patryka Vegi – zwiastun i opinie.

  1. Dziękuję za komentarz.Vega lubi grilla,schaby,kiełbaski,prosiaki,wołowe mięso ja też lubię party ale rozliczanie się z ex.PRL,w ten sposób jest filmem propagandowym.Komercja to jedno a ataki personalne to już jest wyjątkowe ale dostał zielone światło na produkcję tego filmu „komercyjnego”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s