Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:Poroszenko znów chce gloryfikować ludobójców z UPA.


„Czekoladowy” prezydent Petro Poroszenko wzorem swego poprzednika, „pomarańczowego” Wiktora Juszczenki coraz śmielej przymierza do do gloryfikacji ludobójców spod znaku Stepana Bandery i Romana Szuchewucza. Oczywiście czyni do „w podzięce” dla Polski, która dokarmiania konserwami z mielonką i odziewa w kamizelki kuloodporne jego głodnych i gołych (w pełnym tego słowa znaczeniu) bojowników. z tzw. batalionów ochotniczych. Vide: zbiórka po kontrowersyjnym koncercie w parafii św, Józefa w Krakowie.

Agencja Interfax Ukraina napisała o tym tak:
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w czwartek, że należy rozważyć przyznanie statusu kombatanta weteranom OUN-UPA – podała agencja Interfax Ukraina.

– To jest bardzo poważna kwestia i obecnie niezwykle aktualna. Wcześniej problem ten dzielił nasz kraj i zdejmowano całą sprawę z politycznej agendy. Teraz jest odpowiedni moment – cytuje Poroszenkę Interfax Ukraina. Prezydent dodał, że w walce żołnierzy OUN-UPA widzi przykład „heroizmu”.

Szersza wypowiedź Poroszenki jest na portalu Kresy.pl
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/petro-poroszenko-oun-upa-przykladem-bohaterstwa-czas-rozpatrzyc-nadanie-statusu-kombatantow-jej-zolnierzom

No cóż, neobanderowcy ze „Swobody” Ołeha Tiahnyboka i zwolennicy sojuszu polsko-banderowskiego mogą być naprawdę zadowoleni. To prawdziwy miód, chciałoby się powiedzieć: gorąca czekolada, na ich serca. A kto będzie to krytykować, to tego z pewnością „Gazeta Polska” wspierana mocno przez „Gazetę Wyborczą” przerobi na „ruskich agentów” i „pożytecznych idiotów”.

 LINK;INFO;AUTOR:http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9909
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s