Rasizm w Polsce.Dla kogo darmowe leki?Dla dzieci w Polsce zakazane.


Bezpłatne leki przysługują:

Inwalidom wojennym oraz osobom represjonowanym.

Ich małżonkom pozostającym na ich wyłącznym utrzymaniu.

Wdowom i wdowcom po poległych żołnierzach i zmarłych inwalidach wojennych oraz osobach represjonowanych, uprawnionym do renty rodzinnej.

Cywilnym niewidomym ofiarom działań wojennych.

Weteranom poszkodowanym.

Przysługują im leki objęte wykazem leków refundowanych oraz leki recepturowe, na czas leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

Chorym leczonym w ramach programów lekowych lub chemioterapii.

Przyjętym do szpitala przy wykonaniu zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych, diagnostycznych i rehabilitacyjnych, a także przy udzielaniu pomocy w stanach nagłych.

Przysługują im bezpłatnie leki i wyroby medyczne, jeżeli są one konieczne do wykonania świadczenia.

Uprawnionym pracownikom i byłym pracownikom zakładów produkujących wyroby zawierające azbest.

Przysługują im bezpłatnie leki związane z chorobami wywołanymi pracą przy azbeście wyszczególnione w osobnym wykazie.

Chorym na choroby zakaźne.

Leki bezpłatne do wysokości limitu finansowania przysługują

Zasłużonym honorowym dawcom krwi.

Zasłużonym honorowym dawcom przeszczepu.

Przysługują im leki objęte wykazem leków refundowanych oraz leki, które można stosować w związku z oddawaniem krwi, szpiku, innych regenerujących się komórek lub narządów.

Żołnierzom odbywającym zasadniczą służbę wojskową. Osobom odbywającym przeszkolenie wojskowe; ćwiczenia wojskowe; służbę kandydacką, przygotowawczą i odbywającym służbę wojskową w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

Przysługują im leki objęte wykazem leków refundowanych oraz leki recepturowe, ale tylko na czas leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

Inwalidom wojskowym.

Osobom, które doznały uszczerbku na zdrowiu w związku z niektórymi działaniami wojennymi lub mającymi charakter wojennych.

Osobom, których inwalidztwo jest następstwem zranień lub kontuzji doznanych m.in. w związku z: udziałem w obronie Poczty Gdańskiej we wrześniu 1939 r. i w walkach o Cytadelę Poznańską w lutym 1945 r.

Małoletnim kandydatom na żołnierzy zawodowych kształconym w szkołach i orkiestrach wojskowych i studentom szkół wyższych, którzy stali się inwalidami w czasie odbywania tej nauki lub w ciągu 3 lat po zwolnieniu ze szkoły (orkiestry), jeżeli inwalidztwo pozostaje w związku z nauką w tej szkole (orkiestrze);

Osobom powołanym do odbycia czynnej służby wojskowej oraz osobom zwolnionym z tej służby, które w związku z wypadkiem powstałym bez ich winy w drodze z miejsca zamieszkania do jednostki wojskowej lub z powrotem stały się inwalidami bezpośrednio wskutek wypadku lub najpóźniej w ciągu 3 lat od wypadku.

Przysługują im leki znajdujące się w wykazie leków refundowanych.

Reklamy

3 myśli w temacie “Rasizm w Polsce.Dla kogo darmowe leki?Dla dzieci w Polsce zakazane.

 1. Jak Bartosz Marczuk 20-08-2014, ostatnia aktualizacja 20-08-2014 19:45n kłamie w tytule RP.PL że Leki za darmo dla dzieci, a nie emerytów….”Na prawie 700 mld zł, które rocznie wydaje nasze państwo, 210 mld zł pochłaniają emerytury i renty. Co trzeci złoty z publicznej kasy wędruje do emerytów i rencistów. Na politykę na rzecz rodzin wydajemy zaś ok. 30 mld zł.””Dziecko propagandy przeciw Polsce jest aktywne.”
  http://www.rp.pl/artykul/1134599.html
  Czy to Polak pisze takie brednie i zachwala straty finansowe dla gospodarki w Polsce?Makabra….

  Polubienie

 2. Następne komentarze z internetu:

  Darmowe leki tylko za granicą

  W Polsce już co trzeci emeryt nie jest w stanie wykupić wszystkich lekarstw, bo są za drogie. A będzie jeszcze gorzej, bo nowa lista leków refundowanych przyniosła kolejne podwyżki
  Pacjenci zapłacą więcej
  Bolesław Piecha (58 l.), szef komisji zdrowia
  Choć rząd zapewniał, że po zmianie ustawy polscy pacjenci w końcu będą płacić mniej za leki, wyszło odwrotnie. Chorzy zapłacą o 302 mln zł więcej za lekarstwa. Oszczędzi NFZ
  Grecja
  Za leki na receptę pacjent płaci maksymalnie 25 procent ceny.
  Hiszpania
  Emeryci i renciści są zwolnieni z jakichkolwiek opłat za leki – dostają je za darmo
  Holandia
  Leki na receptę są w pełni refundowane przez państwo. Pacjent płaci tylko w jednym przypadku – gdy istnieje tańszy odpowiednik zapisanego przez lekarza leku, a chory chce brać ten droższy – wtedy dopłaca różnicę w cenie
  Niemcy
  Dzieci do 18. roku życia oraz kobiety w ciąży dostają leki za darmo. A maksymalna cena leku dla pozostałych pacjentów wynosi 10 euro, czyli ok. 45 zł.
  Wielka Brytania
  Leki za darmo dostają dzieci do 18. roku życia, kobiety ciężarne i emeryci. Pozostali chorzy płacą po 6,40 funta za każdy przepisany lek, czyli po ok. 35 zł.
  [MAR]/ gazeta Fakt dn. 09-01-2012 r. cytat/

  Polubienie

 3. BRAKUJE LEKOW dla chorych na raka, kiedy ODPOWIEDZ i WYJASNIENIE kiedy BĘDĄ LEKI PYTAMY ? Ile będą oszukiwać ? Około 100 mld zł wydano na EURO 2012 , 4,3 mld zł kosztowała nas misja afgańska w latach 2007 – 2011, 2 mld zł rocznie idzie na AFGANISTAN , 16,5 mld zł na KRUS, 8 mld zł na niższe podatki na których zyskali najbogatsi między innymi politycy, parlamentarzyści , 3 mld zł wydano na GABINETY POLITYCZNE w ciągu 5 lat w MINISTERSTWACH ? GABINETY POLITYCZNE – stały się „przechowalnią dla ludzi, których kompetencje nie są do końca udowodnione”, oto skutki pracy nieudolnego rządu i Tuska !
  SKANDAL, tak nieudolnego rządu Polska NIE miała od 1989 roku PYTAM jakie ciecia Tusk zrobił u siebie ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s