NamZależy.pl:Krzysztof Rybiński.


 

Poszczególne pytania:
00:00 – Zacznijmy od spraw aktualnych. Konflikt na Ukrainie – co on oznacza dla Polski, oczywiście gospodarczo?

04:02 – Jest Pan jedną z tych osób, które od kilku lat wróżą prawdziwy kryzys (horror gospodarczy). Jak taki prawdziwy kryzys wygląda z perspektywy przeciętnego obywatela? Tak prostym językiem – co się w jego życiu zmieni?

05:25 – Kiedy ten kryzys nadejdzie?

08:11 – Kilka milionów Polaków wyjechało w ostatnich latach z Polski. Pytanie – po co tu zostawać, skoro zachód oferuje lepsze życie? A ludzie tacy jak Pan prognozują, że będzie jeszcze gorzej…

10:38 – Będąc w temacie młodych ludzi – kupiłby Pan dzisiaj mieszkanie na kredyt?

14:18 – Bardzo dużo mówi Pan o stawianiu na innowacyjność. Tymczasem w Polsce potencjalny przedsiębiorca napotyka problemy już na starcie – są to wysokie bariery wejścia na rynek. Nie można nawet zrobić lemoniady i sprzedawać na ulicy. Czy to nie jest istotniejszy problem? Najpierw ułatwić dostęp do rynku a dopiero później myśleć o takich rzeczach jak innowacyjność?

16:23 – Pozostając przy otwieraniu rynku. Przeciwnicy gospodarki wolnorynkowej formułują tezę, która mówi, że naszą gospodarkę zdominuje obcy kapitał – żydowski, niemiecki, amerykański. A Polak będzie niewolnikiem u obcego. Należy się tego obawiać? Czy jednak Polscy przedsiębiorcy sobie poradzą?

19:15 – Często podkreśla Pan, że świadczenia socjalne w ogromnej większości trafiają do osób, które ich nie potrzebują. Czy naprawdę wierzy Pan, że uda się tak zorganizować system świadczeń socjalnych, że będą trafiać tylko do naprawdę potrzebujących?

24:20 – Stypendium demograficzne – pomysł Pana autorstwa, mocno krytykowany. Przeciwnicy mówią, że nie ma pieniędzy na takie wygłupy. Pan mówi, że się znajdą tylko trzeba ograniczyć zbędne wydatki. No właśnie – tylko czy wierzy Pan, że jest to możliwe? Ludzie tak mocno bronią swoich interesów, że ciężko teraz komukolwiek cokolwiek odebrać.

31:40 – Czego nauczył Pana start w wyborach do senatu?

36:38 – Prośba od młodych ludzi: jak sobie radzić w najbliższych latach?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s