Stalinowski zbrodniczy Smiersz wzorem dla Ukraińców.


Via Internet.Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.Aż strach się bać, gdy minister obrony narodowej Ukrainy zapowiedział powołanie nowej służby specjalnej, wzorowanej na stalinowskiej zbrodniczej strukturze, zwanej Smersz (skrót od: Smert szpionam – śmierć wrogom).

 

Struktura ta u ludzi, którzy pamiętają II wojnę światową, budzi tak jednoznaczne skojarzenia jak niemieckie Gestapo czy banderowska Służba Bezpeky.

W Związku Radzieckim istniała ona w latach 1943 – 1946. Zajmowała się nie tylko wyłapywaniem i mordowaniem szpiegów i dywersantów, ale i wszelkich przeciwników systemu komunistycznego, w tym też w Polsce i krajach zajętych przez Armię Czerwoną. Czyniła to metodami barbarzyńskimi, nie cofając się przez skrytobójstwem, torturami i prowokacjami. Z jej rąk zginęło m.in. wielu żołnierzy Armii Krajowej i patriotów z organizacji antykomunistycznych.

Jeżeli taka zbrodnicza organizacja ma być obecnie tworzona na Ukrainie, to łatwo sobie wyobrazić, co się w tym kraju będzie działo pod płaszczykiem walki ze szpiegami. Łatwo się tez domyśleć, że tym wszystkim będzie kierować „zahartowani w boju” neobanderowcy z Prawego Sektora i „Swobody”. Będzie im to szło sprawie, gdy będą mogli się oprzeć na doświadczeniach wspomnianej Służby Bezpeki, która działała przy boku UPA, a która nadzwyczaj okrutnymi metodami mordowała nie tylko Polaków i Żydów, ale i tych Ukraińców, którzy nie popierali opętańczej ideologii Stepana Bandery. Niestety po 70 latach możemy mieć powtórkę z historii. Tym bardziej, że neobanderowcy, którzy na Ukrainie wschodniej ponoszą klęskę za klęską, będą się chcieli odegrać tak na prawdziwych, jak i domniemanych szpiegach. Tych drugich z pewnością wyłapią więcej, w myśl stalinowskiej zasady: Dajcie mi człowieka, a paragraf na niego się znajdzie. Z pewnością też znajdzie się wśród nich znów dużo Polaków i Żydów.

Warto zauważyć jak w tej sprawie zachowały się polskie media. Większość z nich przedrukowała notatkę PAP, która uczciwie zaznaczyła, że Smersz zwalczał też Armię Krajową. Jednak sprzyjający nacjonalistom ukraińskim portal Niezalezna.pl, będący mutacją „Gazety Polskiej”, tej wzmianki o zwalczaniu AK nie podał. Oczywiście wychwalał przy tym jak mógł nowy pomysł ukraiński.

No cóż, po raz kolejny kłania się „obiektywizm” w sprawach ukraińskich (zresztą nie tylko w tych sprawach) Dawida Wildsteina i jego redakcyjnych kolegów.

Polecam sprawę innego przemilczenia, które dotyczy bratanka szefa banderowskiej bezpieki. Piszę o tym w następnym wpisie.

PS. Gdy nie dawno zamieściłem na swoim blogu, który bądź co bądź jest prywatny, link do krytycznej wypowiedzi o Dawidzie Wildsteinie, to zaraz po paru godzinach dostałem interwencyjny telefon aż z Francji. Pochodził on od pewnego dziennikarza z GP, który pomimo swoich wakacji, starał się pouczyć mnie, co mogę zamieszczać, a czego nie. Podobną sytuację miałem kilka lat temu, gdy skrytykowałem publicystykę  Seweryna Blumsztajna z „Gazety Wyborczej”. Analogia nasuwa się sama.

Autor,Link,Info,Zródło:

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9819

P.S.NowyEkran  popiera Fundacje im. Brata Alberta a gdy przekazujemy informacje ze strony Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego oczekujemy przyjaciół.

Drogi podatniku,
drogi Przyjacielu!

Podaruj naszym Podopiecznym 1%
Twojego podatku.


Fundacja im. Brata Alberta

numer KRS 0000028246

Na naszej stronie znajduje się bezpłatny program do rozliczania PIT 

W imieniu Podopiecznych
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

Fundacja im. Brata Alberta / Placówki Fundacji w Polsce
Obok placówki macierzystej w Radwanowicach Fundacja posiada 31 placówek, w tym 15 Warsztatów Terapii Zajęciowej i ich filii, 10 Świetlic Terapeutycznych, 3 Schroniska dla Niepełnosprawnych, 1 Środowiskowy Dom Samopomocy oraz dwie placówki w trakcie tworzenia. Poniżej zdjęcia niektórych z tych placówek. Pozostałe będą dodane w najbliższych dniach.

Z Fundacji narodziły się także trzy samodzielne organizacje pozarządowe: Fundacja Anny Dymnej „Mimow wszystko” w Krakowie, Fundacja „Przyjazny Dom” we Wrocławiu” i Integracyjne Towarzystwo Oświatowe, które prowadzi integracyjną szkołę podstawową i przedszkole.

WTZ „Muminki” i Świetlica Terapeutyczna „Alternatywa” we Wrocławiu, zlokalizowane w dwóch domach; jeden przy ul. Wystawowej (na zdjęciu) ….

…. drugi przy ul. Smoczej ……

…. posiadającym piekny ogród i działkę pod budowę kolejnego pawilonu.

Wnetrze budynku WTZ „Muminki” w budynku wyremontowanej szkoły na terenie klasztoru ojców franciszkanów brązowych przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu-Karłowicach.

Warsztaty im. ks. kard. Adama Sapiehy i Świetlica Terapeutyczna w Chełmku.

WTZ w Chełmku – Filia w Przeciszowie – Las.

WTZ w Chełmku – filia w Jawiszowicach-Brzeszczach.

WTZ w Chełmku – tworząca się Filia w Oświęcimiu.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Toruniu.

WTZ „Bratanki” w Toruniu ….

…. i jego podopieczni i pracownicy.

Dwa budynki WTZ „Karczemka” i Świetlicy Terapeutycznej w Otłoczynie k. Aleksandrowa Kujawskiego.

Schronisko dla Niepełnosprawnych (Dom Stałego Pobytu) w Łodzi na Helenówku.

Schronisko dla Niepełnosprawnych (Dom Stałego Pobytu) w Chorzeszowie – gmina Wodzierady, powiat Łask.

WTZ i Świetlica Terapeutyczna w Libiążu.

WTZ i Świetlica na os. Dywizjonu 303 w Krakowie (do 1995 r. kaplica parafii pw. św. Brata Alberta).

WTZ w Radwanowicach – Filia w Czernichowie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s