Polska nie jest gotowa na to, aby odpowiedzieć Rosji na sankcje.


Okazało się, że Polska nie była przygotowana na odpowiedź Rosji na europejskie sankcje, – powiedział w sobotę w wywiadzie dla łotewskiego radia Baltkom zastępca przewodniczącego polskiej Komisji Spraw Zagranicznych Tadeusz Iwiński.

7 sierpnia Rosja wprowadziła na rok zakaz wwozu do kraju wielu towarów z USA, UE, Kanady, Australii i Norwegii. Na czarną listę trafiły między innymi wołowina, wieprzowina, owoce, warzywa, drób, produkty mleczne, orzechy.

„Polska poparła sankcje UE wobec Rosji, chociaż nie rozumieliśmy, że jesteśmy najbardziej narażeni na sankcje odwetowe, ponieważ jesteśmy jedynym krajem unijnym, który graniczy zarówno z Ukrainą, jak i z Rosją. Rosja jest drugim co do wielkości partnerem handlowym Polski po Niemczech. Wysyłamy do tego kraju ogromną ilość produktów, w tym owoce i warzywa”, – powiedział Iwiński.

„Uważam, że obecny rząd nie przygotował się dobrze do zaistniałej sytuacji. Jeśli już zdecydowaliśmy się na wprowadzenie sankcji wobec Rosji, to powinniśmy się przygotować na odpowiedź z jej strony. Sankcje to kij o dwóch końcach. Dlatego teraz cierpią nasi producenci”, – dodał Iwiński.
Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_17/Polska-nie-jest-gotowa-na-to-aby-odpowiedziec-Rosji-na-sankcje-7704/

P.S.Kochani,w tej wersji nowyekran.info przekazujemy informacje ze wszystkich dostępnych zródeł w internecie.Z USA,z Rosji,z Niemiec,Polski,EU,Australii,z Izraela ,krajów arabskich i oczywiście z  pięknych Chin.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s