Słowacy umacniają ochronę prawną rodziny.


Słowackie społeczeństwo obywatelskie chce umocnienia prawnej ochrony rodziny w jej naturalnej tożsamości. Organizowane jest ogólnokrajowe referendum na temat małżeństwa, edukacji seksualnej oraz związków homoseksualnych. W dniu 4 czerwca 2014 r. parlament słowacki uchwalił też poprawkę do Konstytucji definiując małżeństwo jako związek pomiędzy mężczyzną a kobietą – informuje serwis ordoiuris.pl

Jednak zdaniem działaczy organizacji Alliance for Family poprawka do Konstytucji daje to wystarczającej ochrony dla rodziny na Słowacji, ponieważ poprawka nie blokuje m.in. wprowadzenia rejestrowanych związków partnerskich oraz nie zabrania wprost możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Organizatorzy inicjatywy referendalnej podkreślają, iż małżeństwo może istnieć jedynie między kobietą a mężczyzną, edukacja seksualna powinna należeć do rodziny nie zaś być domeną systemu szkolnictwa. Uważają oni, że instytucjonalizacja związków osób tej samej płci oznacza degradację dla związku małżeńskiego oraz że dwóch mężczyzn nigdy nie zastąpi matki, tak samo jak dwie czy trzy kobiety nie zastąpią dziecku ojca.

W związku z tym, w ogólnokrajowym referendum chcą zadać Słowakom cztery pytania:

  1. Czy zgadzasz się, że jedynie związek pomiędzy jednym mężczyzną i jedną kobietą powinien być nazwany małżeństwem?
  2. Czy zgadzasz się, że adopcja dzieci, oraz ich późniejsze wychowywanie, nie powinna być dozwolona dla par tej samej płci albo grupy ludzi?
  3. Czy zgadzasz się, że poza małżeństwem, żadna inna forma współżycia osób nie powinna być otoczona specjalną ochroną prawną?
  4. Czy zgadzasz się, że szkoły nie powinny wymagać uczestnictwa dzieci w zajęciach przeznaczonych na nauczanie zachowań seksualnych, jeśli rodzice albo dzieci nie będą zgadzać się na treści tych zajęć?

Aby referendum się odbyło potrzebnych jest 350 000 podpisów. Jak do tej pory udało się ich zebrać już 330 000. Przygotowania do kampanii rozpoczęły się po wielkim sukcesie pierwszego słowackiego Marszu dla Życia we wrześniu 2013 roku, który zgromadził 80 000 ludzi. Dużą rolę w mobilizacji przy akcji referendalnej odegrała również międzynarodowa presja wywierana na Słowację w celu osłabienia instytucji małżeństwa. 

Info,Zródło,Link:

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13413&Itemid=53

za:http://niezalezna.pl/58085-slowacy-umacniaja-prawna-ochrone-rodziny

Jeśli uda się zebrać wymaganą liczbę podpisów, warunkiem do uznania ważności referendum będzie udział 50% obywateli uprawnionych do głosowania, czyli ponad 2 milionów osób.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s