Nie będzie darmowych leków dla seniorów. Senat na nie.Rasizm trwa.Senatorowie odrzucili w głosowaniu senacki projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Projekt przewidywał bezpłatne zaopatrzenie w leki refundowane dla osób, które ukończyły 75. rok życia i pobierają najniższą emeryturę lub rentę.

Co to za państwo które nie stoi po stronie najstarszych obywateli, zwłaszcza tych z niskimi emeryturami? Nic dziwnego, ze młodzi o tym słysza i szukaja innego miejsca na życie, tam gdzie leki są darmowe lub niemal całkowicie refundowane dla seniorów.

„Według wiceministra Igora Radziewicza-Winnickiego, 200 mln zł w skali budżetu refundacyjnego jest niebagatelną kwotą, odpowiada np. pięciokrotności rocznych nakładów na leczenie czerniaka złośliwego. Ponadto jak przekonywał w trakcie prac w Senacie, nie ma medycznych efektów przyjmowania większej ilości leków, a skala korzystania z nich zmienia się radykalnie, gdy są one bezpłatne. Przytaczał dane, z których wynika, że o ile obecnie refundacja leków, z których korzystają osoby starsze, wynosi średnio 612 zł na osobę, to darmowe leki dla kombatantów skutkują już refundacją czterokrotnie wyższą – 2,5 tys. zł.”

Za wnioskiem senatora Jana Filipa Libickiego (PO) o odrzucenie projektu w całości głosowało 49 senatorów, przeciwnych było 24, a trzech wstrzymało się od głosu.

Lista senatorow, „dobrodziei”, (sami maja leki za darmo) – www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/.

Rasizm w Polsce trwa.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Nie będzie darmowych leków dla seniorów. Senat na nie.Rasizm trwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s