Afera w USA:”Nowy „Snowden”?”The Intercept”znowu atakuje?


Amerykańskie władze potwierdziły na antenie CNN doniesienia o tym, że pojawił się kolejny „specjalista” odpowiedzialny za przekaz nowych, poufnych i ściśle tajnych dokumentów dotyczących bezpieczeństwa narodowego USA.
„The Intercept”i jej twórca Glenn Greenwald – reporter, który opublikował informacje  Edwarda Snowdena i jeden ze zdobywców zeszłorocznej Nagrody Pulitzera, najbardziej prestiżowej nagrody dziennikarskiej na świecie-informuje o nowym skandalu.

https://firstlook.org/theintercept/article/2014/08/05/watch-commander/

https://firstlook.org/theintercept/article/2014/07/23/blacklisted/

Jeremy Scahill, autor materiału, informuje na podstawie  dokumenów pierwotnie przygotowanymi przez Narodowe Centrum Antyterrorystyczne w sierpniu 2013 roku, po tym jak Edward Snowden uzyskał azyl w Rosji, aby uniknąć oskarżenia i wyroku w USA.
The Intercept” informuje , że prawie połowa ludzi znajdujących się w bazie danych rządu USA osób podejrzanych o terroryzm, nie jest powiązana z żadną znaną grupą terrorystyczną.
Na liście „znanych terrorystów bądź osób podejrzanych o terroryzm” znajduje się aż 680 tys. ludzi. W bazie ponad 40 proc. osób zostało sklasyfikowanych przez amerykański rząd jako te, które nie przynależą do żadnej „uznanej grupy terrorystycznej”. Kategoria ta mieści 280 tys. osób i przewyższa wszystkie te, w których znajdują się podejrzani o powiązania z Al-Kaidą, Hamasem i Hezbollahem.
Materiały przekazane „The Intercept” opieczętowano hasłem „SECRET” (tajne – tłum. red.) i „NOFORN” (co oznacza, że nie można się nimi dzielić z rządami obcych państw.
„CIA wykorzystuje nieznany nikomu wcześniej program o nazwie „Hydra”-pisze autor jak i „miłe” media w internecie co jest już kłamstwem gdyż każdy dobry informatyk zna to już zmodyfikowane  software.
Autor z „The Intercept”przez  przypadek   zapomniał że są lepsze programy.
W ten sposób pracownicy agencji -twierdzi autor z „The Intercept”-potajemnie uzyskują dostęp do podobnych baz danych prowadzonych przez inne kraje. Dzięki temu administracja Obamy może dodać nowe dane do swojej listy w tempie 900 nowych informacji dziennie -informuje portal.
Wiele   państw  stosuje podobne metody,programy,software.W wielu przypadkach działania są skierowane   przeciw  administracji USA.Nie jest przypadkiem że gdy neo-banderowcy  mordują na Ukrainie to  w tym samym czasie są przedstawiane informacje ,które mają mieć charakter sensacyjny.
Sensacyjny  ale dla mediów,dla czytelników  ale  nie dla analityków czy   znawców   tematu.
Dane podane przez autorów publikacji w „The Intercept” są tylko deserem.On smakuje ale po analizie przedstawionych  faktów okazuje się że deser był już w lodówce a data ważności do skonsumowania   nie jest aktualna.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s