Ołeh Ljaszko,poseł z Ukrainy:wschodnia Polska należy do Ukrainy.


Ukraiński parlamentarzysta Ołeh Ljaszko przemawiając wczoraj na wiecu we Lwowie nakreślił wizję przyszłości Ukrainy.

Jego zdaniem po „oczyszczeniu” Noworosji z „terrorystów i separatystów” wojna będzie trwała dalej. Jak stwierdził, „Będziemy kontynuowali walkę za naszą świętą sprawę – stworzenie Wielkiego Kijowskiego Imperium!”

Zdaniem Ljaszki część terytoriów ukraińskich znajduje się dziś pod obcą okupacją prowadzoną przez Polskę, Mołdawię i Rumunię. Ljaszko zapowiedział też „wyzwolenie” Polesia spod władzy Białorusi oraz rosyjskiego Kubania i Krymu. W wyborach prezydenckich 25 maja Ljaszko  zdobył ponad 1,5 mln głosów co dało mu trzecie miejsce z wynikiem 8,32% . Jest on również organizatorem działań batalionu „Ukraina” biorącego udział w walkach w Noworosji i oskarżanego o zbrodnie wojenne.

Jak wiemy w konferencji organizowanej przez Komitet Organizacyjny EuroMajdanu Warszawa oraz Fundację Otwarty Dialog, mieli wziąć udział m.in. lider gloryfikującej postać Stepana Bandery partii „Swoboda” Ołeh Tiahnybok, przedstawiciel wodza neonazistowskiego „Prawego Sektora” Dmytro Jarosza oraz szef neobanderowskiej Partii Radykalnej Ołeh Ljaszko.

Ten ostatni jest najmniej znaną w Polsce postacią. Na tle pełnej przemocy ukraińskiej polityki wyróżnia się tym, że osobiście bierze udział w porwaniach i przesłuchaniach oponentów politycznych, a filmy z tych wydarzeń publikuje w internecie. Jedną z jego ofiar był np. deputowany do rady obwodu ługańskiego Arsenij Klinczajew, uprowadzony i ciężko pobity na początku marca.

 

(za rusvesna.su ale i rss google,yandex,yahoo)

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Ołeh Ljaszko,poseł z Ukrainy:wschodnia Polska należy do Ukrainy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s