Armenia: Zanussi odznaczony przez katolikosa Garegina II.


Via Internet.Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski-Blog.

Korespondencja z Eczmiadzynu.

Patriarcha i katolikos wszystkich Ormian Garegin II wręczył dziś Krzysztofowi Zanussiemu wysokie odznaczenie Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego – „Jeghici Lojs” (Niech się stanie światło). Uroczystość odbyła się w siedzibie katolikosa i w duchowej stolicy Armenii – Eczmiadzynie.

„Jest dla mnie wielkim zaszczytem otrzymanie tego odznaczenia” – powiedział polski reżyser. Wyraził przekonanie, że „chrześcijaństwo jest potężną siłą przyszłości” i że jest ono „dla nas przyszłością, a nie przeszłością”. „Jestem bardzo wdzięczny, że dostałem tę nagrodę w starym kraju chrześcijańskim” – dodał wzruszony twórca. Armenia była pierwszym krajem, który ogłosił chrześcijaństwo religią państwową już w 301 roku.

Krzysztof Zanussi, który 17 czerwca br. skończył 75 lat, przebywa w Armenii jako gość XI międzynarodowego festiwalu filmowego „Złota Morela”, odbywającego się obecnie w Erywaniu. Reżysera i innych uczestników tego wydarzenia przyjął i pobłogosławił katolikos Garegin II. „Cieszę się, że ten festiwal nadal istnieje, a pozostając wiernym swej dewizie łączenia kultur, już po raz jedenasty za pośrednictwem kina staje się skrzyżowaniem cywilizacji i kultur” – powiedział zwierzchnik Kościoła ormiańskiego. Dodał, że w ten sposób impreza ta przyczynia się też do rozwoju kinematografii, współdziałania ludzi filmu i umacniania współpracy kulturalnej.

kg (KAI/Armenpress) / Eczmiadzyn

Info,Link,Zródło:http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9661

Poświęcono kaplicę w kurii biskupiej we Lwowie.

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9660

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s