Wiadomości z Polski.11.7.2014


krystynalipska

Wiadomości z Polski

Tylko jeden naród na świecie jest bardziej nieufny wobec Rosji niż Polska. I nie jest to Ukraina

Dodano: 11.07.2014 18:07 |

Światowe badania Instytutu PEW dotyczące poziomu zaufania wobec polityki Władimira Putina i opinii o Rosji mogą być dla Rosjan otrzeźwiającą lekturą. Od Zimnej Wojny notowania państwa i jego przywódcy nie były tak niskie. Polacy są wśród badanych narodów na pierwszym miejscu na świecie jeśli chodzi o negatywną opinię o Rosji i na drugim pod względem braku zaufania do Putina.

 

Tagi: Rosji
Źródło: rss.feedsportal.com

 

Wielki sukces! Są pieniądze na leczenie Kuby, któremu z powodu raka grozi usunięcie oka
Dodano: 11.07.2014 15:56 |– Dzięki Wam jedziemy do Londynu – cieszą się rodzice małego Kuby, którego historia poruszyła tysiące internautów. W kilka dni uzbierali setki tysięcy złotych, by chłopiec nie stracił jedynego oka.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Koalicja uratowała Sienkiewicza. Ale wcześniej padły słowa o zastraszaniu i szantażu w czasie głosowania
Dodano: 11.07.2014 15:19 | Upadły obydwa złożone przez PiS wnioski – o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska oraz o odwołanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Między jednym głosowaniem a drugim sytuacja była jednak niezwykle napięta. Zwołano konwent seniorów, zarządzano kolejne przerwy i posiedzenia klubów. – Wczoraj i dziś stało się wiele. Zdumiewająco zbyt wiele – mówili ludowcy. Poszło m.in. o przeszukanie biura Jana Burego (PSL)

 

Tagi: Tuska
Źródło: rss.feedsportal.com

 

Janusz Korwin-Mikke uderzył Michała Boniego w twarz. „To nie jest normalne”
Dodano: 11.07.2014 15:19 |– Powiedziałem „dzień dobry”, a on odsunął się na dwa kroki i uderzył mnie w twarz – relacjonuje europoseł Michał Boni. Na spotkaniu z przedstawicielami MSZ Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Boniego. – To nie jest użycie siły fizycznej, to jest akt symboliczny – twierdzi szef Kongresu Nowej Prawicy.

 

Tagi: Nowym
Źródło: rss.feedsportal.com

 

Mordercy zaprosili biznesmena na spotkanie. Nie spodziewał się pułapki
Dodano: 11.07.2014 14:39 |Prezes firmy informatycznej został zwabiony na biznesowe spotkanie, a potem uwięziony. Zginął prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia.

 

Tagi: Prezes
Źródło: rss.feedsportal.com

 

Korwin-Mikke uderzył Boniego w twarz. „To nie jest normalne”
Dodano: 11.07.2014 14:01 |– Powiedziałem „dzień dobry”, a on odsunął się i uderzył mnie w twarz – relacjonuje europoseł Michał Boni. Na spotkaniu z przedstawicielami MSZ Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Boniego.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Lekarz i instrumentariuszka skazani. Za pozostawienie po cesarce chusty w brzuchu pacjentki
Dodano: 11.07.2014 13:20 |Zapadł wyrok w głośnym procesie medycznym w Kielcach. Sąd uznał, że lekarz i instrumentariuszka ze szpitala położniczego nieumyślnie narazili życie i zdrowie pacjentki. Podczas cesarskiego cięcia pozostawili w brzuchu kobiety chustę chirurgiczną

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Gdzie najtrudniej dostać się na studia? Na stomatologii we Wrocławiu 52 osoby na miejsce, za to na fizyce w Opolu…
Dodano: 11.07.2014 12:50 | Uczelnie wyższe odczuły w tym roku dotkliwie skutki niżu demograficznego. Ale prestiżowe, oblegane od lat kierunki, nie musiały się martwić o brak kandydatów. Sprawdziliśmy, gdzie w tym roku dostać się najtrudniej.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Zatrzymano dyrektora banku. Prokuratura: wyłudzał kredyty
Dodano: 11.07.2014 12:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy29-letni Paweł N., dyrektor oddziału jednego z banków w Lublinie, miał być w zorganizowanej grupie, która na „słupy” wyłudzała kredyty. Śledczy twierdzą, że mężczyzna w nielegalny sposób wyciągnął z kierowanej przez siebie placówki 400 tys. zł. Chcą, by sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Mała wieś chce być jak Warszawa. Przynajmniej z nazw ulic
Dodano: 11.07.2014 12:20 |
– Czy można nadać naszym ulicom nazwy „Aleje Jerozolimskie” i „Aleje Ujazdowskie”? – pyta rada sołecka w Czarnym Błocie pod Toruniem. Takie adresy zamarzyły się nowym mieszkańcom 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Pawlak chce przerwy w obradach Sejmu do 22 lipca. Mówi o „szantażu”, „zastraszaniu”
Dodano: 11.07.2014 12:17 | 0 odsłon | 0 komentarzyUpadł złożony przez Prawo i Sprawiedliwość wniosek o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Ale głosowanie w sprawie odwołania szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza odroczono. Zarządzane są kolejne przerwy, zwołano konwent seniorów. PSL: – Wczoraj i dziś stało wiele. Zdumiewająco zbyt wiele

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

CBA szaleje na Podkarpaciu. Tym razem przeszukania u prokuratorów
Dodano: 11.07.2014 12:17 | Po podkarpackich posłach pora na prokuratorów. CBA weszło dzisiaj do biura Anny Habało, szefowej rzeszowskiej Prokuratury Apelacyjnej, i Zbigniewa Niezgody, byłego szefa tej jednostki.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Pesa otwiera firmę w Rosji. Partnerem prawdziwa potęga
Dodano: 11.07.2014 11:29 | Pesa tworzy przedsiębiorstwo w Rosji. Partnerem bydgoskiej firmy będzie UralWagonZawod – jedna z największych firm na świecie produkująca m.in. wagony i czołgi

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Jak Kaczyński Gowina uwodził. Kulisy i szczegóły rozmów
Dodano: 11.07.2014 11:24 | W czwartek wieczorem nieoczekiwanie Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński zerwali negocjacje o zjednoczeniu prawicy. Na dzień przed planowanym na sobotę kongresem nie udało się zawrzeć porozumienia obu partii.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec rządu. Pawlak prosi o pół godziny przerwy
Dodano: 11.07.2014 11:19 | 0 odsłon | 0 komentarzyUpadł wniosek złożony przez Prawo i Sprawiedliwość – o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Za wnioskiem największej partii opozycyjnej zagłosowało tylko 155 posłów

 

Tagi: Sexy
Źródło: rss.feedsportal.com

 

Zwlekano z „cesarką”? Rodzice walczą w sądzie o miliony
Dodano: 11.07.2014 10:32 | Po sześciu latach kończy się proces, w którym zapadanie wyrok, czy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki zbyt długo zwlekano z cesarskim cięciem. Kobieta urodziła dziecko z dziecięcym porażeniem mózgowym.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Wynosili karty do głosowania. Sąd: „nie wypaczyli wyniku”
Dodano: 11.07.2014 9:42 | Członkowie jednej z mokotowskich komisji wyborczych, którzy wynosili karty do głosowania w niezaplombowanych siatkach, naruszyli przepisy Kodeksu wyborczego. Nie miało to jednak wpływu na wynik wyborów – orzekł Sąd Najwyższy po rozpatrzeniu protestów wyborczych. Przewodniczący tej komisji nie będzie już pracować przy następnych wyborach.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

RMF: CBA przeszukało gabinet prokurator w Rzeszowie
Dodano: 11.07.2014 9:33 | Kolejna akcja CBA. Tym razem w siedzibie Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Według RMF agenci przeszukali dziś gabinet jednej z prokuratorek i zabezpieczyli dokumenty.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Uczelnia zdewastowała zabytek z Mickiewicza. Pod reklamę
Dodano: 11.07.2014 9:30 | Skuto balkony XIX-wiecznej kamienicy Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i turystyki, tylko po to, by powiesić wielkoformatową reklamę uczelni. Ta samowolnie, bez konsultacji z magistratem i konserwatorem zabytków, dokonała zarówno rozbiórki, jak i zawieszenia baneru, choć od dwóch lat obiekt jest w gminnej ewidencji zabytków.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Gowin zrywa negocjacje z Kaczyńskim. „Spotkanie zakłócał kierowca, zaglądał, poganiał prezesa”
Dodano: 11.07.2014 8:59 | – Wyglądało to na z góry zaplanowane przedstawienie – relacjonuje „Newsweekowi” spotkanie prezesa PiS z Jarosławem Gowinem polityk znający przebieg rozmowy. Ale Joachim Brudziński (PiS) przypomina, że wczoraj była kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. – Jak co miesiąc Jarosław Kaczyński uczestniczył we mszy świętej o godz. 19 – przekonuje.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Odszkodowanie dla pacjentek zakażonych żółtaczką w szpitalu
Dodano: 11.07.2014 8:56 |Dziesięć lat czekały na werdykt sądu dwie pacjentki zakażone żółtaczką typu C w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Wczoraj zapadł wyrok przyznający im odszkodowania. Najważniejsze, że dożyły tego dnia.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Gigant wchodzi do Katowic. Będzie praca dla co najmniej 250 osób
Dodano: 11.07.2014 8:46 | Międzynarodowy gigant, firma Teleperformance, otworzy w Katowicach swoje centrum obsługi klienta. Pracę ma w nim znaleźć 250 osób. Stolica województwa stoczyła o tę inwestycję ciężki bój z Poznaniem

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

UJK ma kadrę, by kształcić lekarzy. Prof. Chazan wykładowcą
Dodano: 11.07.2014 8:12 | 0 odsłon | Władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapewniają, że mają już odpowiednią kadrę, by rozpocząć kształcenie przyszłych lekarzy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierunek ruszy od października 2015 roku.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Miał płacić 100 tys. zł alimentów miesięcznie. Sąd go ukarał
Dodano: 11.07.2014 8:00 | Właściciel kamienicy w centrum Poznania wymyślił milionowe alimenty, by uciec przed spłatą długów. Dostał za to wyrok w zawieszeniu.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Dziś głosowania nad wotum nieufności wobec rządu i odwołaniem Bartłomieja Sienkiewicza
Dodano: 11.07.2014 7:47 |Obydwa wnioski złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Za wotum nieufności wobec rządu – poza PiS – chce głosować Solidarna Polska oraz niektórzy posłowie niezrzeszeni. Ale wniosek o odwołanie szefa MSW poprze już cała opozycja. W PSL będzie obowiązywać dyscyplina partyjna.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Dwa miesiące bez jedzenia. Wyrok za głodzone psy
Dodano: 11.07.2014 7:30 | Trzy psy były zamknięte w domu przez dwa miesiące. Bez dostępu do jedzenia, wody i bez spacerów. Przez szparę w drzwiach dokarmiali je sąsiedzi. Właścicielka psów dostała pięcioletni zakaz posiadania zwierząt.

 

Tagi: Trwa
Źródło: rss.feedsportal.com

 

Uczelnie sprzedają długi swych studentów. Albo idą do sądu
Dodano: 11.07.2014 7:15 | Osoby, które nawet kilka lat temu przerwały studia na płockich uczelniach, dostają wezwania do zapłaty zaległego czesnego. Roszczenia dochodzą nawet do 8 tys. zł. – Firma windykacyjna straszy mnie komornikiem, jak mam udowodnić, że nie jestem nic winna uczelni? – denerwuje się czytelniczka.

 

Tagi: Alba, Firma
Źródło: rss.feedsportal.com

 

Policja nie odbiera telefonów nawet od operatorów nr 112. „Jest problem”
Dodano: 11.07.2014 7:00 |Operatorzy WCPR odbierają codziennie ponad tysiąc telefonów. Lubuszanie dzwonią pod 112 i nie zawsze dostają pomoc. Dlaczego? Bo słabym punktem systemu jest policja.

 

Tagi: Policja
Źródło: rss.feedsportal.com

 

Ministerstwo nie lubi Niemców? Tylko oni płacą
Dodano: 11.07.2014 6:45 | Ministerstwo Edukacji finansuje mniejszościom narodowym podręczniki do nauki własnego języka. Ale takiego dofinansowania nie otrzyma mniejszość niemiecka, więc czuje się dyskryminowana. – Niemcy chcą doić państwo polskie – mówi poseł PiS.

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Adwokat najpierw doradzał, a potem pozwał
Dodano: 11.07.2014 6:30 |Poważny kłopot PKS2, nowego właściciela dworca autobusowego w Kielcach. Przez kilka miesięcy konta spółki zajęte były przez komornika. To efekt m.in. porozumienia, jakie były likwidator zawarł z adwokatem, który doradzał kieleckiemu PKS-owi. To jedyny wierzyciel, z którym taki dokument podpisano

 

Źródło: rss.feedsportal.com

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s