Sejm Rzeczypospolitej Polskiej:wotum zaufania dla Premiera Tuska i rządu.Exodus trwa.


Za wotum było 237 posłów, przeciw było 203, nikt się nie wstrzymał. Wotum zaufania zostało przyjęte przez posłów.

Za rządem była cała PO i całe PSL. Poparł go również Andrzej Piątek z Twojego Ruchu i 4 niezależnych: Ryszard Galla z mniejszości niemieckiej, John Godson z Polski Razem oraz byli posłowie PiS: Tomasz Górski i Tomasz Jagiełło.

Przeciw rządowi głosowało całe PiS, SLD, Solidarna Polska, prawie cały Twój Ruch i 10 posłów niezależnych.

Kto nie głosował? 3 posłów koalicji: Franciszek Stefaniuk z PSL oraz Ewa Kołodziej i Andrzej Smirnow z PO. Z opozycji zaś aż 17 posłów nie głosowało, w tym posłowie PiS: Adam Hofman, Mariusz Kamiński, Krzysztof Jurgiel.

W szeregach Platformy Obywatelskiej nie zagłosowało jedynie dwoje posłów: Ewa Kołodziej i Andrzej Smirnow.

Spośród polityków koalicyjnego PSL wyłamał się jedynie Franciszek Jerzy Stefaniuk.

Większą absencję widać było wśród parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Na głosowaniu nie stawili się: Adam Hofman, Zbigniew Girzyński, Krzysztof Jurgiel, Mariusz Antoni Kamiński, Jerzy Materna, Adam Rogacki, Małgorzata Sadurska, Krzysztof Tchórzewski, Witold Waszczykowski oraz Łukasz Zbonikowski.

Wśród posłów Twojego Ruchu swojego głosu nie oddali: Robert Biedroń, Jerzy Borkowski i Krzysztof Kłosowski.

SLD nie zyskał głosów trzech swoich posłów. Na sali posiedzeń zabrakło Piotra Chmielowskiego, Eugeniusza Czykwina oraz Jerzego Wenderlicha.

Solidarnej Polsce w odwołaniu rządu nie pomógł Arkadiusz Mularczyk. Nie stawił się na głosowaniu nad wotum zaufania dla gabinetu Donalda Tuska.Media w Polsce przed głosowaniem:Jak zapewne wszyscy wiemy, koalicja ocaleje. Ma za dużą przewagę. Ciekawe jednak, czy któryś posłowie PO i PSL się wyłamią.
Nie lekceważąc lekcji, jaka płynie z nagrań, którą powinni odrobić wszyscy uczestnicy życia politycznego, jednak prawdziwym problemem politycznym jest fakt, że grupa przestępców pozwoliła sobie na nielegalne podsłuchiwania i nagrywanie a potem publikację materiałów – mówił Donald Tusk.
Tusk odnosząc się do osób zatrzymanych w związku z nagraniami stwierdził, że są one związane z energetyką. Chodzi o dwóch biznesmenów Marka F. i Krzysztofa R. zatrzymanych 24 czerwca przez prokuraturę..

Media w Polsce przed głosowaniem:Jak zapewne wszyscy wiemy, koalicja ocaleje. Ma za dużą przewagę. Ciekawe jednak, czy któryś posłowie PO i PSL się wyłamią.
Nie lekceważąc lekcji, jaka płynie z nagrań, którą powinni odrobić wszyscy uczestnicy życia politycznego, jednak prawdziwym problemem politycznym jest fakt, że grupa przestępców pozwoliła sobie na nielegalne podsłuchiwania i nagrywanie a potem publikację materiałów – mówił Donald Tusk.
Tusk odnosząc się do osób zatrzymanych w związku z nagraniami stwierdził, że są one związane z energetyką. Chodzi o dwóch biznesmenów Marka F. i Krzysztofa R. zatrzymanych 24 czerwca przez prokuraturę.
Dlaczego  PiS  tak zereagował   a  posłowie   z  PiS   nie byli  na  tak ważnym głosowaniu?
Z opozycji   czyli  z PiS  to   Panowie Hofman, Girzyński, Kamiński  którzy   byli  nieobecni na sali.
Jak wiemy  Mariusz Kamiński to wiceprezes PiS  a Adam Hofman to znakomity rzecznik   partii.
Wszscy wiemy jak było w innym głosowaniu.
Przeciw uchyleniu immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu zagłosowało 7 posłów Platformy: Antoni Mężydło, Cezary Kucharski, Jerzy Kozdroń, Andrzej Kania, Arkadiusz Litwiński, Grzegorz Raniewicz i Andrzej Smirnow. Wstrzymało się 16 posłów PO, m.in. Tadeusz Aziewicz, Andrzej Gut-Mostowy, Roman Kosecki i Katarzyna Matusik-Lipiec. Nie głosował m.in. premier Donald Tusk oraz rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

POPIS-owa dyplomacja,,która każdego przekonuje że Polacy w Polsce nie będą mieli dogodnych,korzystnych  praw obywatelskich   jak  Polacy w   EU  zachodniej.Kurtyna opadła.
Wkrótce  następne akty spektaklu znakomitego reżysera, exodus z Polski się poprawi a wydziały skarbowe w Londnie i Berlinie  już oczekują nowych podatników….z Polski.

Reklamy

One thought on “Sejm Rzeczypospolitej Polskiej:wotum zaufania dla Premiera Tuska i rządu.Exodus trwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s