Obrońcy praw człowieka ujawniają okrutne traktowanie przez Izrael Palestyńskich dzieci.


Via Internet.Wyjätkowo kontrowersyjne informacje.Defence for Children International, Palestyna (DCI) i Legal Centre for Arab Minority Rights w Izraelu (Adalah) doniosły, że izraelska okupacja znęca się nad palestyńskimi dziećmi.

dzieci - maltretowanie Palestyńskich dzieci przez izraelskiego okupanta

źródło: alghad.com

Dziennik Jordan’s Al-Ghad doniósł, że prawnicy DCI zebrali informacje od świadków, którzy albo doświadczyli zatrzymania, albo byli bliskimi krewnymi zatrzymanych dzieci. Według świadków, większość aresztowań dzieci przeprowadzanych jest późno w nocy przez izraelskich żołnierzy brutalnie terroryzujących ich i ich najbliższe rodziny.


Wszystkie dzieci, które zeznały dla DCI powiedziały, że były skuwane w kajdanki, nogi miały skute w łańcuchy i pieszo z zawiązanymi oczami musiały udawać się do wojskowych pojazdów zwykle oddalonych po kilkaset metrów od ich domów. W większości przypadków budzenie dzieci przez izraelskich żołnierzy polegało na kopaniu ich śpiących w łóżkach.


Jedno dziecko powiedziało, że obudziło je kopanie po całym ciele w czasie gdy już miało ręce i nogi skute.


W większości przypadków izraelscy żołnierze biją, lub obrażają członków rodzin gdy pytają oni, dlaczego ich dzieci zostały zatrzymane, albo gdzie zasięgnąć informacji o tym, gdzie będą przetrzymywane. Najczęściej dzieci są przetrzymywane bez obecności jakichkolwiek dorosłych członków ich rodziny i bez podawania im informacji o warunkach i miejscu przebywania.


Świadkowie twierdzą, że w trakcie śledztwa dzieci są fizycznie i psychicznie torturowane. Izraelscy żołnierze uderzają ich głowami w ścianę, grożą im w każdy najgorszy sposób, a nawet gwałtem seksualnym.


Inne dziecko poinformowało, że po tym jak zostało pobite wszyscy jego członkowie rodziny zostali zamknięci w jednym pokoju. Natomiast ono same umieszczone w holu głównym do którego przyprowadzono jego czterech przyjaciół i na ich oczach żołnierze pastwili się uderzając jego głową w ścianę wymuszając zeznanie. Dziecko przyznało się do winy, że ono i jego przyjaciele rzucili kamieniami.


Kiedy trafiło do ośrodka badań zaprzeczyło swoim zeznaniom i powiedziało, że zeznało pod przymusem i groźbami żołnierzy.


Zebrane informacje dotyczące maltretowania dzieci zawierają całe mnóstwo naruszeń takich choćby jak: długi czas trwania dochodzenia, zmuszanie dzieci do siedzenia w małym fotelu ze związanymi rękoma za plecami i nogami przywiązanymi do krzesła; groźby, zastraszanie a nawet więcej, przemoc i tortury, a także groźby gwałtu skierowane do matek czy sióstr.


Także ograniczenie w możliwości skorzystania z toalety na długie godziny w czasie śledztwa, czy podawanie znikomych ilości wody i jedzenia, albo zamykanie w izolatce (karcerze) na całe dni lub tygodnie. Jedno dziecko powiedziało, że przez 28 dni było przetrzymywane w niezwykle małym, ciasnym i odizolowanym pomieszczeniu.


Większość dzieci była rozbierana do naga w czasie przeszukiwania podczas trwającego dochodzenia. Kiedy odmawiały rozebrania zostawały brutalnie pobite.


alghad


tł. ls


Wolna Polska – Wiadomości Wolna Polska – Wiadomości – Informacje Świat Polska

Original

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s