Pięć najlepszych produktów w leczeniu depresji.


depresji stanowcze NIE - pieć sposobów na walkę z niąDepresja jest okrutną chorobą. Zwykle zaczyna się od dyskretnych skoków emocji, pozostawiona bez opieki potrafi całkowicie zmienić nasze życie, a czasami być nawet jego zagrożeniem.


Na podstawie wielu wspólnych historii znalezionych w internecie opisujących przypadki depresji jedno wydaje się wyróżniać – pewien brak nadziei. To właśnie beznadzieja potęgowana przez fakt, że towarzyszy jej uczucie bezradności i przejawów zachowań antyspołecznych nadaje szczególnego charakteru depresji u ludzi.


Oprócz żywności bogatej w kwasy tłuszczowe Omega 3, poniżej kilka przykładów produktów, które mogą mieć korzystny wpływ na nasz nastrój:


Indyk – Mięso z indyka zawiera tryptofan, aminokwas niezbędny do produkcji serotoniny, substancji chemicznej mózgu. Niedobór w produkcji serotoniny uważa się, że może przyczyniać się do pogłębiania depresji, dlatego spożywanie posiłków z mięsa indyka może mieć pozytywne efekty w walce z nią. Wspólnie opublikowane badania przez czasopisma internetowe Pharmacology i Biochemistry and BehaviorTryptofan występuje także w czerwonym mięsie, fasoli i jajach. dowodzą, że tryptofan może być stosowany jako środek przeciwdepresyjny w łagodnych do umiarkowanych przypadkach depresji i nie ma dowodów na poparcie jego zdolności niwelujących agresję.


Warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste – Ta grupa żywności zawiera witaminy z grupy B: kwas foliowy, B2, B6 i B12. W badaniu opublikowanym w Journal of Psychopharmacology sugerowano, ze niski poziom witaminy B, kwasu foliowego i wysoki poziom homocysteiny mogą się przyczyniać do rozwijania depresji. Stwierdzono ponadto, że zwiększenie dawki kwasu foliowego i witaminy B12 może potencjalnie poprawić wynik leczenia depresji.


Ekologiczne ziemniaki, kukurydza i ryż – Ta grupa produktów spożywczych jest przykładem zawierającym złożone węglowodany, które po podziale przekształcają się w glukozę. Glukoza jest swojego rodzaju paliwem dla mózgu zwiększającym wydajność i poprawę funkcji poznawczo-adaptacyjnych w realizacji zadań, poprawiającym pamięć i wpływającym na koncentrację. Unikaj spożywania dużych ilości cukru. Skoki cukru we krwi nasilają objawy depresji.


Dziurawiec – Chociaż nie ma jako takich dowodów na skuteczny wpływ dziurawca w leczeniu poważnych stanów depresji to jego spożywanie ma charakter placebo działający na podświadomość. Nie ma również naukowych dowodów na skuteczność ziół w leczeniu łagodniejszych form depresji, to jednak zioło to jest powszechnie przepisywane w Europie przy leczeniu depresji.


Pomimo dowodów na to, że depresja może być leczona poprzez odpowiednią dietę, to nadal jest to zbyt mało wystarczające aby nas przed nią uchronić. Nadal większość lekarzy zgadza się z opinią, że odpowiednie leczenie depresji nie może skutkować dzięki stosowaniu odpowiednio przygotowanej diety depresyjnej, lub z samych jej suplementów.


Z medycznego punktu widzenia psychoterapia i przyjmowanie leków są nadal najbardziej skutecznym sposobem walki z depresją. – Ale czy to nas przekonuje?


opr. ls


Naturalnews


Wolna Polska – Wiadomości Wolna Polska – Wiadomości – Informacje Świat Polska

Original

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s