Polacy zasiedlają wschodnie Niemcy. Miliony Polaków ubezpieczonych w AOK w Niemczech.


Wyższe pensje, tańsze domy i przywileje.Lekarze, inżynierowie,urzędnicy zakładają tam własne firmy. Specjalne świadczenia rodzinne, jak zasiłki na dziecko wynoszące od 185 euro miesięcznie.Loecknitz,Forst; Spremberg,Guben,Górlitz itd

Tylko Polacy mogą nas uratować – mówią zgodnie burmistrzowie

wschodnioniemieckich miast, m.in. Frankfurtu nad Odrą, Goerlitz,

Neubrandenburga, Schwedt czy Eggesin. Dziesiątki miejscowości w

przygranicznych landach dawno opuścili najlepsi specjaliści, a wciąż

opuszcza je młodzież. Wschodnie prowincje Niemiec upadną, jeśli nie

ściągną setek tysięcy Polaków do pracy – zdają sobie sprawę lokalne

władze. I oferują Polakom udogodnienia w zakładaniu firm,

Państwo niemieckie traktuje równo zameldowanych Polaków i Niemców. I przyznaje miesięcznie na każde dziecko zasiłek w wysokości 184 euro. Dzięki temu, mimo trochę wyższych rachunków sprawia, że życie w Niemczech się opłaca. Ze Szczecina do przygranicznych niemieckich miejscowości wyjechało już około 30 tysięcy Polaków.

Agencja nieruchomości Kamar w Zgorzelcu, szczeciński Własny Dom w Niemczech, Pomorze Nieruchomości czy krakowski A do Z Immobilen to tylko przykłady firm, które specjalizują się w pośrednictwie sprzedaży domów i mieszkań po niemieckiej stronie granicy. Chętnych przybywa z każdym miesiącem, bo ceny nieruchomości na terenach byłego NRD są często o połowę niższe niż w Polsce. Np. 60–65-metrowe mieszkanie w wyremontowanej kamienicy w Goerlitz można kupić już za 70 – 100 tys. zł, czyli o 50 – 70 tys. tys. zł mniej niż podobne po polskiej stronie miasta.

Wiadomo, że w okolicach Szczecina, Kołbaskowa, Rosówka czy Kobylina są miejscowości, w których więcej niż połowę mieszkańców stanowią Polacy. Tak jest m.in. w Staffelde, Storkow, Battinsthal czy Tanto. Większość z nich to młode rodziny z dziećmi, które do pracy, szkół, przedszkoli i na zakupy dojeżdżają do Szczecina.

Po ośmiuset latach mamy swego rodzaju osadnictwo na prawie polskim w Niemczech: Polacy może nie wnoszą wyższych standardów cywilizacyjnych, ale na pewno wigor, energię i chęć osiągnięcia sukcesu.

„Ludzie oszaleli na punkcie polskiego. Musieliśmy zorganizować 15

kursów dla 559 osób, płacących od 50 do 80 euro – mówi Carola

Christen, szefowa szkoły językowej we Frankfurcie nad Odrą. 65-letni

Gerhard Witter uczy się polskiego, bo chce po polskiej stronie

otworzyć firmę: niższe podatki, tańsza siła robocza oznaczają

większe zyski. Sigrun Andre, urzędniczka gminna, uważa, że łatwiej

jej będzie dogadać się z Polakami szukającymi pracy we Frankfurcie,

a jest ich niemało. 25-letnia Doreen Schulze chodzi na kursy, bo w

restauracji jej matki, gdzie pracuje jako kelnerka, wielu gości to

Polacy. Poza tym wszyscy jeżdżą na zakupy do Polski i są przekonani, że po wschodniej stronie Odry ceny pozostaną niższe jeszcze przez wiele lat.”

Ekspansja Polaków i Polski w Niemczech trwa.

Sam w ramach własnego specjalnego projektu pomagalem  zalożyć 1000 Firm polskich w Niemczech.

Propaganda  przeciw Niemcom we wszystkich mediach w tym na platformach blogerskich jest skandaliczna i obleśna.O tym że Polacy zasiedlają wschodnie Niemcy pseudo politycy czy pseudo dziennikarze milczą.Manipulują,kłamią aby zdobyć punkty dla siebie czy swoich organizacji w Polsce.

A takie cytaty jak ten z mediów:„Z dwóch różnych źródeł dotarła do mnie informacja o pojawieniu się w przestrzeni politycznej Świnoujścia pogłosek o zgodzie polskiego rządu na ulokowanie w tym mieście kilku agend niemieckich instytucji państwowych. „proszęzapomnieć.

To piszą  tacy ludzie ,którzy nawet w swojej propagandzie oczekiwali że „stypendiatów z zachodnich uczelni,w tym z Niemiec,”trzeba pod ścianę”.Nawet księży.To są gracze ale tylko z hasełkami.

P.S.Kto jeszcze jest tak aktywny poza Polakami w Niemczech?Mieszkańcy z Rosji,którzy nie tylko inwestują ale osiedlają się wraz z Polakami.Współpraca jest znakomita i korzystna dla wszystkich.

P.S.Foto przedstawia kandydatki na Miss Podhala,Zakopanego.

Reklamy

4 myśli w temacie “Polacy zasiedlają wschodnie Niemcy. Miliony Polaków ubezpieczonych w AOK w Niemczech.

 1. Przecież to nic innego jak powrót Słowian na ich ziemie. Nawet nazwy większości miejscowości do Łaby są pochodzenia słowiańskiego a ludność została zniemczona.

  Polubienie

 2. To jest bardzo dobra wiadomość. Nie ujmując nic Niemcom, wschodnie ziemie Niemiec ulegną na powrót slawizacji. To przecież są ziemie słowiańskie wyrwane przemyślnie przed wiekami zesłowiańszczywszy.
  UP72156.

  Polubienie

 3. Jak wszyscy rodzice, chcemy żeby nasze dzieci miały wszystko najlepsze. Moja rodzina podjęła odważnie decyzję pojechać do Niemiec. Lecz żeby dzieciom było nie tak ciężko, studiowaniem niemieckiego oni zajęli się już teraz. Znaleźliśmy dla ich super kurs w mieście Szczecin dzięki stronie internetowej Preply . Jesteśmy zadowolone ich wynikami i wkrótce planujemy wyjechać.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s