Robią nas w konia: media o przyczynach biedy w Polsce.


Via internet.Dramatyczny artykuł  o sytuacji w Polsce.Wideo.Tabela.

Co to znaczy „1600 brutto” ? To taka myląca nazwa na sytuację, kiedy pracodawca płaci ok 1930zł (koszt pracodawcy) – a pracownik z tego dostaje ok 1181zł (zarobki pracownika) – z czego jeszcze musi zapłacić podatki VAT i akcyzę…

…VAT i akcyzę, czyli podatki, które stanowią największą część budżetu.

Proszę sprawdzić to samemu, wpisując w dowolną wyszukiwarkę 3 słowa: kalkulator płacowy pracodawcy (bardzo ważne żeby to był kalkulator wynagrodzeń dla pracodawcy właśnie) – i wpisać dowolną kwotę brutto.

Minister pracy mówi: „Oczywiście chcemy, żeby Polacy zarabiali jeszcze więcej. Musimy jednak pamiętać o odpowiedzialności za cały rynek pracy. Zbyt duża podwyżka płacy minimalnej mogłaby zwiększyć bezrobocie, zwłaszcza wśród młodych (…)

Skoro Pan minister nie ma pojęcia jak pogodzić zwiększe zarobki Polaków z mniejszymi kosztami dla pracodawców – i przedstawia to jako coś niemożliwego do pogodzenia – to ja Panu ministrowi powiem jak to zrobić. Bardzo prosto.

Wystarczy ludziom MNIEJ zabierać z tego co zarabiają (wypracowują) – czyli obniżyć obciążenia podatkowe.

Wówczas każdy pracownik będzie zarabiał WIĘCEJ – mimo, że każdy pracodawca będzie płacił MNIEJ (czyli ponosił mniejsze koszty) – co z dodatkowo zmniejszy bezrobocie.

To rozbieżność między tym co płaci pracodawca (kosztem) a tym co dostaje pracownik (zarobkami) jest najważniejszą przyczyną biedy Polaków we własnym kraju.

Chybe nie muszę dodawać – dlaczego tak prostego i oczywistego rozwiązania problemu biedy w Polsce władza nie bierze w ogóle pod uwagę: bo to by oznaczało, że co prawda Polacy, społeczeństwo byliby bogatsi – ale władza i politycy byliby „biedniejsi” i zabierali by nam mniej pieniędzy do swojej dyspozycji.

Zródło do autora artykułu tak długo jak cenzura pozwoli.

http://freedom.neon24.pl/post/101185,robia-nas-w-konia-media-o-przyczynach-biedy-w-polsce

Zapraszam do obejrzenia i rozpowszechniania najnowszego nagrania na kanale PodziemnaTV:

Prawa autorskie PolskaBieda.com

Autor strony jest jednocześnie autorem wszytkich tabel,
wyliczeń i obrazków na stronie. Każdy może pobierać wszystkie grafiki z tej strony i je rozpowszechniać bezpłatnie.
Prosimy o nieusuwanie adresu strony macierzystej z obrazków. Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy jak drakońskie podatki muszą płacić.Wydaje się że nie zdają sobie z tego sprawy także politycy.Naszym celem jest upowszechnienie wiedzy o tym fakcie .Mamy zamiar w prosty zrozumiały sposób wykazać że powszechna bieda Polaków  wynika z faktu że drakońskimi podatkami są obdzierani z owoców swojej pracy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s